Dj czy orkiestra na wesele, co lepsze?

Dj czy orkiestra na wesele,  co lepsze?

sty 4, 2019

Ceremonia ślubna to prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie w życiu każdej młodej pary. Nie można jednak zapomnieć, że to impreza weselna na długo zapada w pamięci gości. Warto zadbać o to, aby była ona wyjątkowa, a wszyscy dobrze się bawili przez całą noc.

Co jest istotne podczas planowania wesela? Wiadomo, że zarówno wybór odpowiedniego miejsca i cateringu są ważne, ale nie można zapomnieć o muzyce. Nie ulega wątpliwości, że odgrywa ona chyba najważniejszą rolą podczas całonocnej zabawy. Nikt nie lubi, kiedy goście weselni siedzą przy stolikach, tęsknie spoglądając na parkiet. Stąd też przyda się osoba, która potrafi rozbawić towarzystwo oraz zaprosić do wspólnych pląsów w rytm muzyki. Kogo zatem wybrać – orkiestrę czy DJ-a?

DJ na wesele – dlaczego najczęściej korzystamy z jego usług?

Nie można ukryć, że zarówno ślub, jak i wesele to ogromny wydatek dla młodej pory. W zależności od miasta i wybranej sali weselnej koszty są różne – niekiedy sięgają nawet do kilkuset tysięcy złotych. Nie ulega jednak wątpliwości, że odpowiednia oprawa muzyczna zapewni udaną zabawę dla wszystkich zaproszonych. Dlatego też często decydujmy się na zatrudnienie DJ-a, który nie tylko będzie puszczał popularną muzykę, ale również sprawi, iż wszyscy wstaną ze swoich krzeseł.

dj na weselePlusy wynajęcia DJ-a na wesele.

Zatrudnienie DJ na wesele to świetny pomysł, zarówno na liczną imprezę, jak i skromne wydarzenie towarzyskie. Warto pamiętać, że DJ to jedna osoba, która stanie za sterami konsoli i szybko postawi na nogi zaproszonych gości. Skorzystanie z usług DJ na weselu jest zdecydowanie tańsze niż wynajęcie orkiestry. DJ nie musi z nikim dzielić się swoją gażą, ponieważ zazwyczaj sam obsługuje całą imprezę. Jednocześnie nie pracuje fizycznie, mimo że w swojej ofercie posiada kilka dodatkowych pozycji, które mają urozmaicić zabawę. Istotny jest fakt, że DJ muzykę puszcza z płyt CD lub plików muzycznych, znajdujących w pamięci komputera.

Ogromnym plusem zatrudnienia DJ na wesele jest fakt, że posiada on znacznie bardziej urozmaicony repertuar. Z racji tego, że nie śpiewa, nie musi się przejmować nauką tekstów. Jeśli zaś planujecie imprezę w stylu lat 70. lub pragniecie bawić się tylko do disco polo – żaden problem. DJ dostosuje się do waszych wymagań.

DJ i wodzirej w jednym

Udana zabawa na weselu to nie tylko świetnie dobrana muzyka, ale także wiele atrakcji, które potrafi zapewnić tylko dobry wodzirej. A nim może być również DJ, który oprócz tego przywiezie ze sobą kilka rekwizytów niezbędnych do udanej zabawy.

dj na wesele Szczecin

Minusy zatrudnienia DJ-a na wesele

Tak naprawdę skorzystanie z usług DJ niesie ze sobą o wiele więcej korzyści. Jedynym minusem tego rozwiązania jest fakt, że DJ potrzebuje stałego dostępu do prądu, aby jego sprzęt działał. Bez tego nie będzie mógł puścić ulubionej muzyki i rozbawić wszystkich gości weselnych.

DJ czy orkiestra? Co lepsze?

Planując wesele warto zastanowić się, co będzie lepsze – DJ czy orkiestra. Nie można przy tym zapomnieć, że jednoosobowy zespół jest znacznie bardziej efektywniejszy oraz tańszy niż kilku osobowa orkiestra. DJ posiada także bardziej urozmaicony repertuar, dzięki czemu goście bez problemu będą mogli poprosić o swoje ulubione hity. Obecność DJ w roli wodzireja to dodatkowa atrakcja, którą warto zapewnić wszystkim zaproszonym.