Dlaczego warto wybrać ozonowanie po zgonach?

Dlaczego warto wybrać ozonowanie po zgonach?

paź 6, 2021

Ludzie opuszczają ten świat w różny sposób. Niektórzy odchodzą w objęciach szpitalnego łóżka, mając okazję pożegnać się z członkami najbliższej rodziny. Inni mają szczęście zakończyć życie we śnie w ulubionym fotelu, nie doświadczając przy tym żadnego cierpienia. Niestety w takich przypadkach odnalezienie ich ciała następuje zazwyczaj po czasie, gdy nosi już ono ślady rozkładu.

Pomieszczenie, w którym przez krótszy lub dłuższy okres przebywały zwłoki, wymaga uprzątnięcia i dezynfekcji. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na jej przeprowadzenie jest ozonowanie. Z tego krótkiego artykułu dowiesz się wszystkich podstawowych informacji na jego temat.

Jakie związki chemiczne wydzielają się po śmierci człowieka?

Rozkład tkanek biologicznych kojarzy nam się przede wszystkim z silnym przykrym zapachem. Skąd się on bierze? Już niedługo po śmierci człowieka w jego ciele zachodzi szereg reakcji chemicznych odpowiedzialnych za produkcję ptomain, niegdyś obrazowa nazywanych trupimi jadami. Należą do nich przede wszystkim:

  • Putrescyna, czyli efekt gnicia białek przy udziale bakterii beztlenowych. Ten związek jest również często odpowiedzialny za nieświeży oddech, w bardzo niewielkich ilościach występuje bowiem w ślinie i w moczu. Jest toksyczna dopiero w dużych dawkach, tj. 2 gramy na kilogram masy ciała, ale nawet mała jej ilość powoduje powstanie nieprzyjemnego odoru. Kontakt z putrescyną może skutkować dolegliwościami bólowymi układu pokarmowego.
  • Kadaweryna zawdzięcza swoją nazwę łacińskiemu wyrażeniu cadaver oznaczającemu zwłoki. Przybiera postać bezbarwnej oleistej cieczy. Jej obecność jest niebezpieczna dla zdrowia, w tym dla układu krążenia.

Musimy pamiętać także o tym, że martwe ciało człowieka stanowi doskonałą pożywkę dla rozmaitych mikroorganizmów z grupy destruentów, przede wszystkim dla bakterii. Niektóre związki napędzające metabolizm bakterii obniżają naszą odporność, powodują jadłowstręt a nawet wymioty i bóle głowy. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest pozbycie się ich kolonii z pomieszczenia, w którym doszło do zgonu.

Ozonowanie po zgonach

Na czym polega ozonowanie po zgonach?

Ozonowanie to skuteczna metoda dezynfekcji pomieszczeń, która jednocześnie pozostaje łagodna dla struktury tynków i umeblowania. Wykorzystuje ozon, czyli bezbarwny gaz powstający w wyniku łączenia się z sobą trzech atomów tlenu. Związek ten posiada silne właściwości bakteriobójcze, odkażające i antyseptyczne. Gdy urządzenie generujące ozon zmiesza go z powietrzem wypełniającym pokój, patogeny nie znajdą miejsca, w którym mogłyby się ukryć.

Ozonowanie – jakie ma zastosowania?

Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak powszechną czynnością jest ozonowanie. W domach wykonuje się je nie tylko wtedy, gdy doszło do zgonu. Wiele osób chwali je jako niezwykle skuteczne rozwiązanie problemu grzybów i pleśni lub używa go jako narzędzia deakaryzacji, czyli usuwania alergenów.

Od kiedy świat zmaga się z kryzysem pandemicznym, ozonowanie znalazło regularne zastosowanie w szpitalach, szkołach i innych budynkach użyteczności publicznej. Można również przeprowadzić ozonowanie pojazdu, co jest szczególnie przydatne w przypadku taksówek lub karetek pogotowia. Żadna inna dezynfekcja nie przywraca równie skutecznie sterylności klimatyzacji.

Kto może wykonać ozonowanie pomieszczenia po zgonie?

Być może zastanawiasz się, czy ozon jest niebezpieczny dla zdrowia człowieka, skoro przecież tak doskonale eliminuje inne organizmy. Rzeczywiście, gaz ten może podrażnić błony śluzowe układu oddechowego. Jego zastosowanie ma ogromnie wiele zalet, jednak decydując się na ozonowanie pomieszczenia po zgonie, warto skorzystać z usług profesjonalnej ekipy sprzątającej. Gdy ozonowanie zajmą się specjaliści, do mieszkania będzie można spokojnie wejść już po kilku godzinach po zabiegu.

Ozonowanie po zgonach

Doświadczona ekipa sprzątająca będzie również przygotowana do przeprowadzenia ozonowania w sposób, który nie uszkodzi urządzeń elektronicznych ani innych bardziej delikatnych elementów wyposażenia domu. Opinia fachowców upewni Cię, że mieszkanie jest już w pełni zdezynfekowane i odświeżone, nadające się do ponownego zamieszkania lub wystawienia na sprzedaż na rynku nieruchomości.

Zastanawiasz się, jaka firma wykonuje w Twojej okolicy ozonowanie po zgonach? Zamiast przeszukiwać książkę telefoniczną, skontaktuj się ekipą sprzątającą, która od lat z sukcesem realizuje ekstremalne zlecenia na terenie całej Polski. Z firmą Vector ozonowanie Twojego mieszkania przebiegnie sprawnie i bez nieprzyjemnych niespodzianek.

Kontakt
Tel: +48 725 392 578
Mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
https://vector-uslugi.pl/
Usługi realizowane są na terenie całej Polski!