Do czego służy brytfanna?

Do czego służy brytfanna?

lut 15, 2017

Jest to specjalne naczynie, w którym możemy przygotować szczególnie wymagające potrawy, które potrzebują odpowiednio długiego czasu. Brytfanna składa się z dwóch części – dolnej, która stanowi główne naczynie. To do niego wrzucamy posiekane warzywa, wlewamy sos i wkładamy mięso. Górna część to pokrywa, która niekiedy może stanowić również płytsze naczynie nadające się na kuchenkę. Brytfanna może być często wkładana do piekarnika, by lepiej przygotować konkretną potrawę. Naczynie to powinno być wykonane przede wszystkim ze stali nierdzewnej. W brytfannie możemy gotować danie dla większej ilości osób. Specjalne tworzywo, z którego jest ona wykonana sprawia, że często mamy możliwość mycia jej w zmywarce – tę informację jednak należy ściślej omówić ze sprzedawcą.

Typy potraw, do jakich można jej używać

W brytfance możemy przygotowywać zarówno całe dania, jak i dodatki do nich. Do brytfanny bowiem możemy wrzucić grubo posiekane warzywa, wcześniej krótko podgotowane ziemniaki oraz odpowiednio przyprawione piersi z kurczaka. Następnie brytfankę można umieścić na kuchence lub w piekarniku o odpowiedniej temperaturze. W ten sposób możemy uzyskać gotowe danie dla większej ilości osób bez użycia innych naczyń. Użycie brytfanny jest więc oszczębrytfannadne.

Możemy w niej przygotować także dania typu gulasz, bigos lub różne zapiekane, duszone i gotowane dania mięsne lub wegetariańskie. Brytfanna oprócz swojej dużej pojemności, gwarantuje nam także bardzo dobrą jakość potraw, które będziemy przygotowywać.

Gdzie kupimy porządną i ładną brytfannę?

Zakup brytfanny jest dość wymagający, jednak w dzisiejszych czasach mamy tak ogromny wybór, że wystarczy wejść do paru sklepów i zrobić rozeznanie wśród towaru. Jeżeli trafimy na dobrą firmę, którą znamy oraz używamy niektórych elementów jej produkcji, możemy zdecydować się na zakup danej brytfanny. Producenci raczej skupiają się na funkcjonalności naczynia, więc wygląd zwykle jest dość prosty. Brytfanny mogą zostać wykonane ze stali nierdzewnej, porcelany, żeliwa lub grubego szkła. Każda z tych typów jest odpowiednio wytrzymała. Brytfannę możemy zakupić po porównaniu wszystkich z każdego sklepu. Wybór jest ważny, ponieważ decydując się na brytfannę z dobrej i znanej firmy, możemy na bardzo długi czas uzyskać odpowiednie naczynie.

Cechy szczególne

Brytfanna powinna mieć wszystkie pożądane cechy. Coraz częściej mamy możliwość zakupienia brytfanki ze stali nierdzewnej. Jest to wytrzymałe tworzywo, które nie jest narażone na stłuczenia. Ponadto, dzięki odpowiednim uchwytom, nie poparzymy się wyciągając brytfannę z piekarnika. Stal nierdzewna gwarantuje nam bezpieczny sposób pieczenia, gotowania i duszenia. Brytfannę wysokiej jakości możemy także dostać wybierając odpowiednią firmę. Wiele firm bowiem posiada swoje własne opracowane technologie. Brytfankę możemy dopasować do swojego rodzaju kuchenki (indukcyjna, elektryczna, gazowa i inne). Dobra firma może także zagwarantować nam nienagrzewające się uchwyty oraz transgeniczne dno, po którym temperatura rozprowadza się z taką samą szybkością.