Garaż betonowy czy blaszany?

Garaż betonowy czy blaszany?

lip 10, 2019

Większość z nas w garażu parkuje swoje auta. Dzięki temu chroni je przed kradzieżą, niestabilnymi warunkami atmosferycznymi lub po prostu — zapobiega szybkiemu ich niszczeniu. Bywa jednak, że takie pomieszczenie służy nam też, jako miejsce do przechowywania różnego rodzaju sprzętów, wózków czy rowerów. Z biegiem lat, zabierających miejsce w domu rzeczy jest przecież coraz więcej.

Tak czy inaczej, niezależnie od tego, jakie finalnie będzie przeznaczenie naszego garażu, musimy podjąć decyzję o jego charakterze. Czy wolimy konstrukcje betonowe, stabilne, cięższe, ale i bardziej wymagające, czy może skłaniamy się ku popularnym blaszakom. Na korzyść jednych i drugich przemawia wiele zalet. Kiedy jednak zależy nam na bezproblemowym, łatwym montażu oraz niskiej cenie produktu — dobrze jest się przyjrzeć kolejnym modelom popularnych blaszaków.

Garaż betonowy czy blaszany?

Z reguły jest tak, że garaże betonowe mają ograniczony zakres swoich ogólnych wymiarów. Producenci tego typu rozwiązań posługują się bowiem zaledwie kilkoma rodzajami form do odlewu. Ten fakt rekompensuje jednak możliwość ustawienia konstrukcji tak, by kolejne jej bloki umieszczane były jeden na drugim lub obok siebie. Takie piętrowe modele są szczególnie funkcjonalne na działkach o dużych spadkach. Autami do wnętrza można bowiem wjechać z różnych stron. Tak czy inaczej, nie zmienia to jednak faktu, iż garaż betonowy (nawet pojedynczy), to waga mniej więcej kilkunastu ton! To oznacza, że do jego zamontowania wymagane jest nie tylko stabilne, specjalnie przygotowane podłoże, ale i szeroki dojazd oraz możliwość manewrowania.

Sytuacja wydaje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy mówimy o garażach murowanych, które są niejako elementem całości domu. Wszelkie przepisy prawne, pozwolenia na budowę i różnego rodzaju potrzebne dokumenty muszą zostać w takim przypadku uzupełnione.

Z kolei garaże blaszane, a więc popularne blaszaki, to opcja dla tych, którzy cenią sobie rozwiązania szybkie, bezproblemowe, a jednocześnie estetyczne. Produkty oferowane na rynku nijak mają się bowiem do modeli, które kojarzymy sprzed 20 czy 30 lat. Obecnie do wyrobu blaszanych garaży używa się najwyższej jakości materiałów. Robi tak na przykład firma CGT Konstrukcje Stalowe.

Tego typu rozwiązania, to również duża dowolność aranżacyjna. Od nas zależy rozmiar całej konstrukcji, rodzaj wykorzystanej blachy i posiadane lub niezadaszenie. Co więcej, blaszany garaż jest na tyle lekki i łatwy w montażu, że swobodnie możemy go przesuwać, a nawet przewozić. W pewnych miesiącach może służyć nam na działce budowlanej lub rekreacyjnej, jako schron na różnego rodzaju narzędzia i sprzęty, a w innych jako miejsce parkingowe tuż przy naszych włościach.

Dlaczego CGT Konstrukcje Stalowe?

Decydując się na produkt z oferty CGT Konstrukcje Stalowe mamy pewność, że nasze życzenia zostaną spełnione. Firma działa bowiem dostosowując się do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Jako zamawiający możemy decydować więc o wymiarze całej konstrukcji, spadzie dachu, rodzaju montowanej bramy, dodatkowych drzwiach wejściowych czy otworach okiennych, no i oczywiście rodzaju wykorzystanej blachy.

Ponadto, zamawiając produkt z oferty przedstawionej na stronie producenta mamy też pewność wysokiej jakości i estetyki wykonania. W trosce o klientów firma stosuje bowiem wyłącznie materiały najwyższej jakości. Dba przy tym o wszystkie detale, proponując też konkurencyjne ceny. Nie musimy martwić się nawet montażem, ten realizowany jest bowiem w ramach zamówienia.