Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

kw. 21, 2022

Drzwi wejściowe to najważniejszy element zewnętrznej prezencji budynku. To właśnie przed drzwiami najwięcej czasu spędzą oczekujący na wpuszczenie do środka goście. Warto zatem zadbać, by jak najlepiej świadczyły o naszym domu i stylu jego właścicieli. Dodatkowo drzwi zewnętrzne muszą zapewnić nam bezpieczeństwo, prywatność oraz izolację od chłodu i hałasów ulicy.

Czy montaż drzwi antywłamaniowych się opłaca?

Na początku zmierzmy się z jednym z najważniejszych dylematów dla osób wyposażających swój nowy dom. Czy warto zabezpieczyć posiadłość poprzez drzwi antywłamaniowe? Ten rodzaj drzwi zewnętrznych wyróżnia się obecnością specjalnie wzmacnianego zamka i zawiasów, które uniemożliwiają wyjęcie skrzydła z ościeżnicy. Na wypadek, gdyby złodziejowi udało się przeciąć zawiasy, niektóre modele wyposażone są dodatkowo w blokujące haki lub bolce.

Musimy zdać sobie sprawę z faktu, że złodziej, chcąc obrabować nasz dom, nie skupi się koniecznie na drzwiach, ale po prostu na najsłabszym elemencie jego konstrukcji. Drzwi antywłamaniowe w niczym mu nie przeszkodzą, jeżeli znajdzie łatwe do wybicia lub otworzenia z zewnątrz okno. W dodatkowe zabezpieczenia wejścia warto zatem inwestować dopiero wtedy, gdy upewnimy się, że pozostałe newralgiczne punkty budowli są równie dobrze chronione.

Z jakich materiałów mogą być wykonane drzwi zewnętrzne?

Na rynku mamy ogromny wybór w kwestii materiału z jakiego mogą być stworzone nasze drzwi zewnętrzne. Poniżej znajdziesz ich krótki przegląd, w którym opiszemy wady i zalety każdego rozwiązania.

Stalowe drzwi zewnętrzne

Drzwi wejściowe ze stali są niezwykle popularne, ponieważ łączą trwałość z niską ceną. Pozostawiają właścicielom ogromną swobodę wykończenia i mogą dopasować się do każdego stylu. Nieco gorzej prezentuje się ich współczynniki przenikania ciepła, przez co zimą przez stalowe drzwi może uciekać temperatura.

Drzwi zewnętrzne z PCV

Drzwi z PCV pozwalają właścicielom poluzować wodze fantazji w kwestii ich kształtu i wymiarów. Są tanie, lekkie i posiadają zadowalający współczynnik przenikania ciepła.

Drewniane drzwi zewnętrzne

Drzwi wejściowe wykonane z drewna zdecydowanie nie należą do najtańszych. Kojarzą się z luksusem, wysmakowanym stylem i tradycyjnymi trendami w architekturze. Dostępne są w różnych kolorach i wyróżniają się dobrymi parametrami cieplnymi.

Aluminiowe drzwi zewnętrzne

Aluminium to najdroższy dostępny materiał, z jakiego można wykonać drzwi wejściowe do domu. Jeszcze jakiś czas temu tego rodzaju drzwi widywaliśmy przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, obecnie jednak coraz częściej wykorzystywane są do uświetniania wyglądu prywatnych domów. Pozwalają na budowę portali o niestandardowych rozmiarach i fantazyjne przeszklenia. Mają nieco gorszy współczynnik przenikania ciepła niż drzwi drewniane, ale doskonale radzą sobie z izolacją akustyczną

Szklane elementy w drzwiach zewnętrznych – dobry pomysł czy pułapka?

Wiele osób urządzających nowy dom czuje wewnętrzny konflikt, jeśli chodzi o temat wspomnianych przeszkleń w drzwiach wejściowych. Z jednej strony doceniają ich estetyczny i nietuzinkowy wygląd, z drugiej obawiają się o bezpieczeństwo budynku i prywatność domowników.

Dzięki szklanym elementom masywne drzwi wejściowe nabierają lekkości. Ich zastosowanie pozwala również wyróżnić się wśród sąsiadów ze względu na nieograniczone możliwości tworzenia wzorów. Niektórzy decydują się na wykorzystanie kolorowych szybek i stworzenie w drzwiach wejściowych atrakcyjnych kompozycji witrażowych. Przeszklone drzwi mają również liczne zalety praktyczne. Są doskonałym sposobem na doświetlenie ciemnego przedsionka i pozwalają sprawdzić pogodę podczas wyboru odpowiedniej kurtki z szafy.

Czy drzwi ze szklanymi elementami mogą być jednak bezpieczne i zapewniać prywatność? Istnieją rozwiązania łączące wszystkie te potrzeby. Wystarczy wybrać szkło hartowane charakteryzujące się wysoką odpornością na uderzenia i zmienne warunki atmosferyczne. By zwiększyć prywatność możemy zastosować szybki działające na zasadzie lustra weneckiego oraz szybki przydymione lub matowe.

To już wszystkie najważniejsze informacje o wyborze drzwi zewnętrznych, które powinieneś znać. Twój wymarzony dom jest już niemal skończony i zastanawiasz się, gdzie zdobędziesz jakościowe drzwi z montażem we Wrocławiu? Zapoznaj się z ofertą DrzwiWroc, której pracownicy nieustannie szkolą się w nowych trendach i gwarantują terminowość wykonania przyjętych do realizacji usług montażowych.