Jakie są najważniejsze zalety prywatnego przedszkola?

Jakie są najważniejsze zalety prywatnego przedszkola?

paź 15, 2018

 

Prywatne przedszkole to doskonała alternatywa dla wielu rodziców. W większości przypadków, gdy zapiszemy nasze dziecko do prywatnego przedszkola, możemy skorzystać z bardzo rozwiniętego i odpowiednio przygotowanego programu nauczania. Przełożeni przedszkoli zapewniają najmłodszym zróżnicowane zajęcia dodatkowe i stawiają na naukę języków.

Najważniejszą zaletą takiego przedszkola jest możliwość odpowiedniego rozwoju swoich umiejętności i ukierunkowania się w stronę swoich najmocniejszych zalet. Maluchy bardzo chętnie i często korzystają z możliwości brania udziału w dodatkowych zajęciach, jakie organizowane są przez prywatne przedszkole. Organizując opisane niżej zajęcia, dzieci mogą aktywnie rozwijać więcej umiejętności już od najmłodszych lat.

Należy również dodać, że wszystkie tego typu zajęcia mogą uświetnić dzieciom pobyt w przedszkolu. Praca takiego przedszkola zapewnia sprawne dostosowanie się dzieci do nowego miejsca. Przedszkole prywatne dysponuje najczęściej kilkumiesięcznym program adaptacyjnym. Po pierwotnej konsultacji z psychologiem i pedagogiem, do każdego dziecka dostosowuje się indywidualny plan nauczania.

Oprócz zróżnicowanych zajęć dodatkowych, na jakie można w każdym czasie zapisać dzieci, przedszkole zapewnia również pełną opiekę logopedy i psychologa. Odpowiedni rozwój maluchów jest szczególnie istotny zarówno dla rodziców, jak i dla właścicieli przedszkola. W tym celu, pedagog w razie jakichkolwiek problemów, przeprowadza stosowne rozmowy z rodzicami i z dzieckiem, tak aby zniwelować u malucha wadę wymowy lub też inne problemy.

Języki obce to podstawa

Nie od dziś wiadomo, że znajomość języków obcych znacznie ułatwia życie i zapewnia dobry start zawodowy w przyszłości, a najlepiej przecież nauczyć się języka jako dziecko. Jest to więc pierwsza i najważniejsza zaleta przedszkola prywatnego, czyli nauka języków obcych. Przedszkole językowe kładzie ogromny duży nacisk na odpowiednie rozpoczęcie nauki języka obcego już od najmłodszych lat. W takich zajęciach uczestniczą wszystkie dzieci.

Do umiejętności dzieci dopasowywany jest cały tok nauczania. Dzięki temu, nasze pociechy uczą się podstawowych zwrotów już na etapie wychowania przedszkolnego. Na zajęciach, dzieci poszerzają przede wszystkim swoją bazę słownictwa. Po zakończeniu przedszkola, dzieci kontynuują swoją naukę już z pewnym stopniem umiejętności językowych, które będą mogły dalej rozwijać. Warto także dodać, że przedszkole realizuje tok nauczania w kilku językach do wyboru.

Rozwój umiejętności sportowych

Oprócz rozwoju znajomości języków obcych, dzieci mogą rozwijać swoje liczne talenty sportowe. Przedszkole prywatne korzysta na ogół z dostępu do hal sportowych. Na sali znajdują  się wszelkie potrzebne sprzęty do ćwiczeń, a nawet bardziej zaawansowane wyposażenia w postaci ścianek wspinaczkowych. Umiejętność pływania również jest bardzo ważna w życiu, dlatego większość przedszkoli prywatnych organizuje również zajęcia na basenie.

Właściciele przedszkoli prywatnych planują specjalny program sportowy w celu pobudzenia w dzieciach różnych pasji do aktywności fizycznej oraz ogólnej poprawy ich kondycji fizycznej. Tego typu placówki rozumieją doskonale, że rozwój fizyczny idzie w parze  z psychicznym i emocjonalnym. Sami rodzice mają spory wpływ na ustalenia programowe przedszkola.