Kolacja połączona ze śniadaniem – najlepsze pomysły

Kolacja połączona ze śniadaniem – najlepsze pomysły

lis 14, 2018

Jeśli wybieramy się na krótką wycieczkę z ukochaną osobą, warto zapewnić sobie nocleg w urokliwym miejscu. Najlepszym miejscem jest hotel, w którym nie tylko odpoczniemy, ale także skosztujemy pysznych dań z hotelowej kuchni. Jakie są najlepsze pomysły na kolację ze śniadaniem?

Jak zorganizować czas wolny?

Wyjazd na weekend może być wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu i odskocznią od codziennych spraw i monotonii. Jednym z pomysłów na udany weekend jest wycieczka do miasta, w którym możemy odwiedzić ciekawe miejsca, zachwycić się Starym Miastem, a także spędzić relaksujący czas w hotelu z miłą obsługą i pysznymi daniami serwowanymi przez profesjonalnego szefa kuchni.

Wrocławski Hotel Jasek posiada Kryształową Salę czynną od 12 aż do 23, a nawet dłużej na życzenie klientów. Szczególnie zadowoleni będziemy, jeśli zabierzemy ze sobą dzieci, ponieważ obsługa oferuje udogodnienia dla osób z dziećmi, takie jak, pokój dla matki z dzieckiem baby room, krzesełka dla dzieci, plac zabaw z wieloma zabawkami, kolorowankami itp. Niewątpliwym atutem hotelu jest przygotowanie przez Szefa Kuchni specjalnego menu dla dzieci. Korzystając z hotelowej restauracji, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Co warto zjeść na kolację, a co na śniadanie?

Zdrowe śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, a więc z pewnością nie powinien być omijany. Dzięki pożywnemu śniadaniu mamy siłę na cały dzień. Dlatego zawsze warto zadbać, o to, by jeść śniadania, nawet gdy rano nie mamy czasu. W nocy podczas snu spalana jest większość glikogenu wątrobowego, który magazynuje glukozę, czyli paliwo dla naszych komórek. Organizm w pierwszej kolejności przeznacza pozostałą energię dla podtrzymania pracy najważniejszego narządu – mózgu. Z racji tego, że śniadanie to pierwszy posiłek po przerwie nocnej, który ma za zadanie zapewnić nam uzupełnienie rezerw wyczerpanych podczas nocy oraz energię na pierwszą połowę dnia. Jeśli chodzi o kaloryczność takiego posiłku, powinna ona wynosić od 25% do 30% dziennej wartości odżywczej spożywanej przez nas w ciągu dnia. Pamiętajmy, że organizm korzystając ze zjedzonego przez nas śniadania, przeznaczy część energii z pożywienia na regenerację materiału zapasowego (glikogenu), a część na bieżące potrzeby organizmu pojawiające się w ciągu dnia.

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia – warto zatroszczyć się o jego dobrą jakość.

Tak więc aby śniadanie było wartościowe, musi także składać się z pełnowartościowych składników. Do nich należą produkty zbożowe takie jak owsianka, pieczywo, wyroby mleczne np. jogurt grecki, owoce, warzywa, jajka i soki. Nigdy nie zapominajmy o zjedzeniu śniadania, bo ich pomijanie ma bardzo zły wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Jeżeli spędzimy ranek o pustym żołądku, nasz mózg przełączy organizm na tryb oszczędny, co znacznie spowolni t metabolizm na cały dzień! Przez to może występować uczucie znużenia, zmęczenia i problemy z koncentracją. Skutkuje to również większą tendencją do odkładania tłuszczu, stąd brak efektów diety odchudzającej.

W hotelach mamy często do czynienia ze szwedzkim stołem na śniadanie.

Kolacja to również niezwykle ważny element zdrowej diety i podobnie jak śniadanie powinna być pełnowartościowym posiłkiem. Dania powinny być zbilansowane i bogate w białka, węglowodany, nienasycone kwasy tłuszczowe, a także minerały. Musimy jednak przestrzegać kilku ważnych zasad. Pierwszą z nich i niezwykle ważną jest to, aby nie objadać się na noc. Może to powodować problemy z żołądkiem, a także bezsenność. Nie jedz także posiłków ciężkostrawnych ani nie spożywaj posiłków tuż przed zaśnięciem. Najlepsza pora na kolację to 2-3 godziny przed udaniem się do łóżka. Pamiętajmy również o tym, że kolacja powinna być dostosowana do naszego organizmu. Na problemy z zasypianiem pomagają potrawy zawierające w sobie duże ilości magnezu. Warto też zrezygnować z picia kawy i zielonej herbaty, a także napojów gazowanych. Zamiast tego możemy wypić napar z melisy lub lipy. Podsumowując, weekendowy wypad warto zaplanować tak, aby w hotelu zjeść nie tylko kolacje, ale także śniadanie. Ważny jest wybór hotelowej restauracji i zastanowienie się nad tym, co konkretnie chcemy zjeść, aby mieć wiele energii na nadchodzący dzień, a także wyciszyć się tuż przed porą odpoczynku.