Kontenery na gruz – od czego zależy ich cena?

Kontenery na gruz – od czego zależy ich cena?

sty 4, 2016

Czym jest gruz?

Gruz to pozostałość po materiałach budowlanych, które zostały użyte podczas remontu czy podczas budowy. Za gruz może uchodzić zarówno to co zostało wytworzone podczas prac jak i co zostało przeznaczone na straty np. podczas remontu. Do gruzu możemy zaliczyć przede wszystkim odpady betonowe, płytki, kafle, różnego rodzaju dachówki oraz wszystko to, co może służyć za kruszec lub zostać poddane recyklingowi i nie nadaje się już do dalszego użytkowania.

Dlaczego gruz należy składować w kontenerach?

Metalowe kontenery na gruz wykorzystywane są w celu składowania gruzu wytwarzane podczas budowy lub remontu. Stosuje się je po to aby po pierwsze zachować porządek a po drugie po to, aby firma zajmująca się ich utylizacją bądź wywozem mogła szybko i sprawnie zabrać na raz cały kontener. Gruz nie jest zbyt bezpieczny dla środowiska dlatego należy do składować w przeznaczonym do tego miejscu. Firma zajmujące się jego składowaniem przystosowane są do oczekiwań klientów.

Ile kosztuje kontener na gruz

Czego mogę się spodziewać od firmy zajmującej się wynajmem kontenerów?

Wynajem kontenerów może być świadczony dla klientów indywidualnych oraz firm. Kontenery dostarczane są do klienta na zamówienie, najczęściej dokładnie w takiej ilości jaka jest wymagana. Ważne, aby zlecenie wykonać przed czasem, by mieć pewność, że kontenery zostaną dostarczone na czas. Warto pamiętać  także o tym, że kontenery występują w różnych wielkościach. Najmniejsze kontenery to około 4 metrów sześciennych natomiast największe przekraczają aż 14 metrów sześciennych.

Od czego zależy cena za wynajem kontenerów na gruz?

Tutaj zmiennych pojawia się kilka. Pierwszą z nich naturalnie będzie wielkość kontenerów. Im są większe, tym są droższe, zwłaszcza wtedy jeśli zamówienie kontenerów obejmuje tylko jedną sztukę. Im więcej jest zamówionych kontenerów tym (teoretycznie) cena powinna być niższa. Cena może być także uzależniona od czasu wynajmu, aczkolwiek większość firm przystosowana jest do klienta i ta zmienna nie podlega wielu modyfikacjom, należy jednak mieć na uwadze, że może zajść taka możliwość.

Cena zależeć będzie także od charakteru zamówienia – np. dystansu do firmy do zleceniodawcy. Więcej informacji na temat cen za taką usługę uzyskacie między innymi w tym miejscu: wywóz gruzu. Pamiętajmy, że zlecając wywóz gruzu profesjonalistom – dbasz o środowisko.

Jakie są zalety wynajmu kontenera na gruz?

Kontenery, w których składować będziemy odpady oraz gruz budowlany znacząco przyczyniają się do zachowania porządku na każdym placu budowy oraz podczas prac remontowych. Regularne wyrzucanie odpadów do kontenera pozwala szybko opróżniać miejsce prac z niepotrzebnych odpadów, które przeszkadzają podczas wykonywanych czynności. Składując gruz w kontenerze zamiast np. zakopywać go w ziemi przyczyniamy się także do polepszenia kondycji środowiska. Firmy zajmujące się wywozem gruzu często także zajmują się jego utylizacją, a jeśli osobiście tego nie robią, to niemal na pewno mają zawartą umowę z firmą, która to robi.