Łatwy sposób na rzucenie picia alkoholu – poznaj Easyway

Łatwy sposób na rzucenie picia alkoholu – poznaj Easyway

mar 10, 2022

Easyway to metoda walki z różnego rodzaju uzależnieniami. Umożliwia osiągnięcie doskonałych rezultatów w rzucaniu alkoholu, a także palenia, narkotyków, kofeiny i słodyczy. Jest skuteczna również w walce z uzależnieniem od hazardu oraz technologii.

Easyway skupia się na dążeniu do zmiany myślenia o problemie osób zmagających się z nałogiem, dzięki czemu są one w stanie uwolnić się od używek w sposób łatwy i niepowodujący tęsknoty. W metodzie tej najważniejsze jest:

  • Zrozumienie uzależnienia przez zmagającą się z nim osobę.
  • Ukazanie walczącej z uzależnieniem osobie sposobu na dokonanie zmian w życiu.
  • Pozbawienie zmagającej się z uzależnieniem osoby strachu przed zerwaniem z nałogiem.

Wiele osób, które chcą zerwać z nałogiem, doświadczają strachu przed ostatecznym odstawieniem używki. Związany jest on z obawą o doświadczanie uczucia straty, pustki w miejscu, które wcześniej zajmowało uzależnienie. Strach dotyczy również często efektów ubocznych odstawienia, takich jak stres, zdenerwowanie, przyrost masy ciała oraz spadek jakości życia towarzyskiego. Metoda Easyway pozwala pozbyć się wszystkich obaw i osiągnąć niczym niezmącone poczucie całkowitej wolności.

Kto opracował metodę Easyway

Metoda Easyway Allena Carra, angielskiego księgowego, który przez trzydzieści lat zmagał się z silnym uzależnieniem od papierosów. By zerwać z nałogiem, poświęcił on wiele czasu i wysiłku analizie mechanizmów sterujących uzależnieniem. Zauważył, że palacze kierują się mylnym przekonaniem, jakoby spożywanie wyrobów tytoniowych sprawiało im prawdziwą przyjemność, gdy w rzeczywistości starają się po prostu zaspokoić nigdy niekończący się głód nikotynowy. Zdaniem Carra największym problemem palaczy jest uzależnienie psychiczne oraz strach przed rozstaniem z nałogiem. Jego obserwacje pozwoliły mu opracować metodę rzucania palenia i przy jej pomocy zerwać z nikotyną raz na zawsze. Osobisty sukces skłonił Allena Carra do podzielenia się swoim odkryciem z resztą społeczeństwa i w ten sposób, w 1983 roku, powstała pierwsza klinika Easyway.

Skuteczność metody Allena Carra w wypadku problemu alkoholowego

W początkowym okresie metoda Easyway pomagała wyłącznie osobom chcącym rzucić palenie, jednak z biegiem lat zaczęła być stosowana również do walki z innymi rodzajami uzależnień.  Współcześnie z powodzeniem wykorzystywana jest w zwalczaniu problemu alkoholowego i jest chwalona przez dziesiątki milionów ludzi na całym świecie, którzy dzięki niej rzucili picie i odzyskali pełnię kontroli nad własnym życiem. Metoda Allena Carra skupia się na powodach, dla których ludzie sięgają po alkohol pomimo oczywistych szkód, jakie substancja ta wyrządza w organizmie. Easyway dąży do zmiany sposobu myślenia o alkoholu i pozwala uwolnić się od niego w sposób niezwykle łatwy i skuteczny. 

W jaki sposób metoda Easyway pozwala wygrać z nałogiem?

Metoda Easyway pozwala osiągnąć natychmiastowe efekty w walce z uzależnieniem od alkoholu bez konieczności stosowania środków farmakologicznych, co czyni ją metodą całkowicie naturalną i bezpieczną. U jej podłoża leży zestaw instrukcji, których przestrzeganie pozwala osiągnąć cel, jakim jest zaprzestanie picia. Najważniejsze z nich brzmią następująco:

  • Do zaprzestania picia nie jest potrzebna silna wola

Klasyczne metody walki z problemem alkoholowym wskazują na konieczność silnej woli, która ma zapewniać ciągłą samokontrolę. Innowacyjna metoda Allena Carra zakłada jednak, że silna wola i walka z pokusami są całkowicie zbędne, gdyż w następstwie rzucenia picia z Easyway pokusa ponownego sięgnięcia po kieliszek przestaje istnieć. 

  • Najlepszym sposobem na rzucenie picia jest zmiana sposobu myślenia na temat alkoholu

Poprzez zmianę sposobu myślenia o alkoholu i zdanie sobie sprawy, że jest on w życiu elementem redundantnym, można rzucić picie natychmiastowo i nie oglądać się za siebie.

  • Ograniczanie alkoholu nie jest skutecznym sposobem na radzenie sobie z problemem alkoholowym

Stopniowe zmniejszanie ilości spożywanego alkoholu nie jest skutecznym sposobem na zaprzestanie picia, powoduje ponadto niepotrzebny stres i nadmierne obciążenie psychiczne.

  • Rzucenie alkoholu nie powoduje żadnej straty w życiu

W metodzie Easyway sposobem na rzucenie picia jest uzmysłowienie sobie, że brak alkoholu nie powoduje żadnej straty w życiu.

Postępowanie zgodnie z instrukcjami metody Easyway Allena Carra pozwoli raz na zawsze rozstać się z alkoholem i w pełni cieszyć się życiem.