Na czym polega medycyna estetyczna?

Na czym polega medycyna estetyczna?

lis 18, 2019

Medycyna estetyczna w ciągu ostatnich kilku lat stała popularna wśród kobiet. Wiele kobiet traktuje ja jako alternatywę dla chirurgii plastycznej i nierzadko decyduje się na skorzystanie z zabiegu upiększającego. Czym w takim razie jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna łączy ze sobą kilka dziedzin – między innymi dermatologię, chirurgię plastyczną, kosmetologię, endokrynologię. Te wszystkie elementy wykorzystywane są do walki z pierwszymi oznakami starzenia – nie tylko skóry, ale także organizmu od wewnątrz.

Na czym polega?

Medycyna estetyczna zajmuje się przede wszystkim zabiegami upiększającymi bez inwazyjnej ingerencji w strukturę skóry twarzy. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się laser, światło, fale ultradźwiękowe, środki chemiczne oraz temperaturę. Pomaga to przede wszystkim w problemach, których nie może usunąć chirurgia. Zaletą medycyny estetycznej jest fakt, że nieustannie się rozwija, wprowadzając coraz to nowsze zabiegi, bezpieczniejsze dla ciała.

Zakres problemów urodowo-zdrowotnych, jakie obejmuje medycyna estetyczna jest niezwykle szeroki. Nie tylko wiek ma wpływ na poddanie się zabiegom. Powodem są przede wszystkim pierwsze oznaki starzenia. Często z zabiegów korzystają kobiety borykające się z pierwszymi lub głębokimi zmarszczkami, rozstępami, bliznami potrądzikowymi lub wiotką skórę. W gabinetach medycyny estetycznej pojawiają się także nierzadko mężczyźni z problemem łysienia.

wypełnianie bruzd nosowo wargowych krakówNajbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej

Mimo że za pomocą medycyny estetycznej można wiele zmienić w wyglądzie naszego ciała, nadal niektóre zabiegi cieszą się największą popularnością i są najczęściej wybierane przez klientów.

W łatwy sposób spektakularne efekty przynosi wypełnianie bruzd nosowo-wargowych. Z racji tego, że jest to jeden z pierwszych objawów starzenia się skóry, warto mu zapobiegać. Zabieg można przeprowadzić w dwojaki sposób – za pomocą wypełnienia kwasem hialuronowym bądź botoksem. Zabieg z udziałem kwasu hialuronowego polega na zatrzymaniu jak największego poziomu nawilżenia skóry – to ono odpowiada za proces powstawania bruzd i zmarszczek. Wraz z wiekiem kwas naturalnie znajdujący się w naszej skórze zanika, a jej stan bardzo szybko się pogarsza.

Podstawowe zabiegi medycyny estetycznej

Zapobieganie procesom starzenia to jeden z powodów, dla których kobiety zgłaszają się do gabinetów medycy estetycznej. Innym jest delikatna poprawa niedoskonałości, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Za pomocą medycyny estetycznej można nawilżyć oraz poprawić kontur ust, wykonać peeling medyczne lub zlikwidować przebarwienia powstałe w wyniku nieskutecznych zabiegów lub trądziku.

medycyna estetyczna kraków nowa hutaMedycy estetyczna, a chirurgia plastyczna

Zaletą medycyny estetycznej jest fakt, że wykonywane zabiegi są zupełnie nieinwazyjne. Do zabiegów chirurgii plastycznej wykorzystuje się skalpel, a wszystko przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. I choć wcześniej z chirurgii plastycznej korzystano w celu usunięcia wad utrudniających życie pacjentom, współcześnie stosuje się do upiększenia wyglądu. Warto więc się zastanowić, czy nie znajdziemy alternatywy w medycynie estetycznej.

 

Medycyna estetyczna – dlaczego się jej poddajemy?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów, dających niemal natychmiastowe efekty, w walce ze starzeniem, jest właśnie medycyna estetyczna. To z jej pomocą wypełnimy w nieinwazyjny sposób zmarszczki i bruzdy nosowo-wargowe, a także wiele innych elementów, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu.