Najlepsze systemy alarmowe

Najlepsze systemy alarmowe

sie 18, 2019

W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo zabiegani praca, zakupy często zdarza nam się wyjeżdżać w delegacje czy na urlop. Nie jesteśmy wtedy w stanie kontrolować bezpieczeństwa naszego domu i dobytku, który w nim się znajduje. Szukamy jakiegoś skutecznego rozwiązania. Zależy nam na bezpieczeństwie i ochronie mienia. Sprawdzonym sposobem jest montaż alarmu przeciw włamaniowego.

Zabezpieczenie domu

Dom nie powinien pozostawać bez ochrony podczas naszej nieobecności. Kusi to złodzieja, który widzi potencjalny zysk z włamania. Na rynku działa wiele firm, które oferują montaż i obsługę systemu alarmowego. Pozwala to na skuteczne monitorowanie i zabezpieczenie naszego domu. Do wyboru jest kilka rozwiązań w zależności od tego, jakim budżetem dysponujemy i jak rozbudowany system nas interesuje? Należy zastanowić się czy alarm ma być zamontowany wewnątrz czy na zewnątrz budynku lub tu i tu. Jakie czujki będą dla nas lepsze, reagujące na ruch czy może wibracyjne lub akustyczne uruchamiające się w razie stłuczenia szyby. Jeśli zależy nam na kompleksowej ochronie warto wybrać ofertę z całodobowym monitoringiem lub taką gdzie po włączeniu alarmu sygnał trafia do patrolu ochrony. Możliwości mamy wiele to od nas zależy, jaką opcję wybierzemy. Profesjonalna firma doradzi a także zainstaluje odpowiednie urządzenia.

Jaki mamy wybór?

system alarmowyNa początku warto powiedzieć, z czego składa się system alarmowy. Podstawowe elementy składowe to centrala alarmowa, nadajnik, czujki oraz sygnalizator, który dźwiękowo informuje o włączeniu alarmu. Warto zastanowić się czy stać nas na montaż systemu, który po włączeniu będzie informował firmę ochroniarską. Jeśli chcemy przeznaczyć mniej pieniędzy możemy poprosić, aby nadajnik wysyłał powiadomienie na nasz telefon komórkowy. Zakładając system, który będzie zabezpieczał nasz dom musimy podjąć decyzję, jakiego typu czujki potrzebujemy. Na rynku dostępnych jest kilka wariantów, najbardziej popularne to:

  • Akustyczne czujki stłuczenia szyby;
  • Czujki magnetyczne montowane na drzwiach lub oknach;
  • Czujki wibracyjne – reagują na próbę siłowego wtargnięcia, na przykład uderzenia młotem, wiercenie, podważanie łomem czy cięcie szkła.

Istotnym elementem systemu jest centrala alarmowa, przy jej wyborze należy kierować się wielkością planowanego systemu. Firmy, które zajmują się montażem i obsługą znają się na tym, z pewnością dobrze nam doradzą.

Podsumowanie

Dbając o bezpieczeństwo swojego domu warto zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem. Profesjonalne firmy oferują kompleksowe usługi związane z montażem i instalacją systemów alarmowych jak również doradztwem. Dostępnych jest wiele wariantów. Stopień zabezpieczenia naszego domu zależy od naszego budżetu, jaki chcemy przeznaczyć oraz indywidualnych potrzeb.