Nowość z życia cyklisty – trójkołowy rower elektryczny

Nowość z życia cyklisty – trójkołowy rower elektryczny

kw. 3, 2020

Obecnie rowerzyści to jedna z większych grup społecznych zrzeszająca ludzkość w dużych aglomeracjach miejskich. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii zwiększa się świadomość osób poruszających się ulicami dużych miast. Coraz częściej rowerzyści stają przed trudnym wyborem zamiany tradycyjnego roweru na poczet elektrycznego roweru np. trójkołowego poziomego.

Tradycyjny rower a elektryczny poziomy trójkołowiec – czym właściwie się różnią?

Jak każdy doświadczony cyklista wie, tradycyjny rower składa się z kilku podstawowych elementów takich jak rama, napęd, przerzutki oraz system hamulcowy. W zależności od półki cenowej oraz przeznaczenia danego modelu stosuje się różnej klasy podzespoły rowerowe, które wpływają bezpośrednio na komfort jazdy użytkownika. Tradycyjny rower napędzany jest przez siłę mięśni cyklisty co owszem przekłada się na lepszą kondycję fizyczną, lecz wymaga wysiłku co nie koniecznie wskazane jest przed całodzienną pracą.

Elektryczny trójkołowy rower poziomy zbudowany jest podobnie jak tradycyjny rower jednak różni się przede wszystkim napędem, który oprócz nożnego mam możliwość poruszania się, dzięki energii płynącej z akumulatorów zamontowanych w ramie roweru. Dodatkowo poziomy rower elektryczny nie wymaga od użytkownika skomplikowanej pozycji – odciąża wręcz kręgosłup dzięki pozycji półleżącej podczas jazdy.

Kolejną zaletą jest wielowahaczowe zawieszenie w trójkołowym rowerze elektrycznym, zdecydowanie lepsze w stosunku do tradycyjnych rowerów, które pozwala na bezbłędne pokonywanie kilometrów bez obawy o nierówności w drodze, które będą idealnie amortyzowane nie wpływając na komfort jazdy cyklisty. Prowadzenie elektrycznego roweru nie różni się zbyt wiele od tradycyjnego poza faktem, że napędzany jest siłą elektrycznych akumulatorów a nie tylko fizyczną użytkownika.

Zalety elektrycznego, poziomego trójkołowca.

Do głównych zalet poziomego roweru trójkołowego napędzanego energią elektryczną należy zaliczyć przede wszystkim:

  • łatwość użytkowania,
  • mobilność,
  • odciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa,
  • ogólnodostępność.

Oczywiście elektryczny rower poziomy może być użytkowany niemalże przez wszystkie osoby, które opanowały jazdę na zwykłym rowerze. Dodatkowo dzięki elektrycznemu napędowi oraz wygodnej pozycji rower mogą użytkować osoby z pewnym stopniem niepełnosprawności oraz osoby starsze mające problemy z poruszaniem się. Atutem poziomego trójkołowca jest również możliwość montażu przyczepki amortyzowanej, która może służyć do transportu np. zakupów.

sprycha od roweru trójkołowego poziomego

Warto też nadmienić, że odciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa podczas jazdy będzie miało pozytywne skutki przy długotrwałym użytkowaniu. Z oczywistych względów elektryczny rower jest też doskonałą alternatywą dla samochodów, ponieważ pozwala bez większego wysiłku pokonać wiele kilometrów a dodatkowo zadbać o środowisko naturalne. Jedną z istotnych, ale z pewnością nie ostatnią z zalet jest waga takowego roweru, która w zależności od modelu mieści się w przedziale od 15 do 30 kilogramów przy maksymalnym obciążeniu użytkownika sięgającym nawet do 140 kilogramów. Z pewnością tego typu dane przeważają na korzyść trójkołowca.

Czy warto zdecydować się na zakup trójkołowego roweru poziomego?

Każdy cyklista powinien wziąć pod uwagę zakup elektrycznego roweru trójkołowego w układzie poziomym. Nie tylko ze względu na prężny rozwój nowoczesnych technologii oraz modę, ale też ze względu na odciążenie własnego organizmu podczas podróży rankiem np. do pracy. Wykorzystanie energii elektrycznej w rowerze pozwoli zaoszczędzić nie tylko energię użytkownika, ale też dzięki większym prędkościom jakie osiąga poziomy trójkołowiec napędzany energią elektryczną zaoszczędza się czas potrzebny na dotarcie do celu. Zdecydowanie trójkołowy, elektryczny rower poziomy jest przeznaczony nie tylko dla profesjonalnych użytkowników, ale też dla pasjonatów, osób starszych, częściowo niepełnosprawnych czy nawet dzieci.