Odpowiednia pielęgnacja włosów doczepianych

Odpowiednia pielęgnacja włosów doczepianych

mar 5, 2020

Przedłużanie włosów może zapewnić nam dowolną wymarzoną fryzurę w każdej chwili. Jeżeli jednak chcemy, aby przedłużanie służyło nam przez długi czas, musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację, zarówno naszych włosów, jak i tych doczepionych. Dzięki temu będziemy wyglądać olśniewająco w każdej chwili.

Metody dbania o włosy doczepiane

Aby doczepiane włosy służy odpowiednio długo, warto skupić się na ich prawidłowej pielęgnacji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty, które warto wziąć pod uwagę.

Używaj odpowiedniej szczotki do włosów doczepianych

Szczotka z dzika powinna być naszym najlepszym przyjacielem. W przypadku długich włosów bardzo ważne jest, aby szczotka do włosów pomogła wygładzić trzon włosa, aby zminimalizować jakiekolwiek plątanie się. Szczotka z naturalnych włókien, podobnie jak taka z dzika, pomaga zminimalizować tarcie podczas szczotkowania. Dzięki temu włosy się nie plączą i nie tworzą się kołtuny, pozostają gładkie i jedwabiste bez wyciągania doczepionych pasm.

Zwróćmy też uwagę na technikę szczotkowania. Najlepiej zacząć od końców i powoli szczotkować wyższe partie włosów. Zapewnia to mniejszy nacisk na cebulki włosów i minimalizuje uszkodzenia. Kiedy nasze włosy są mokre, używajmy jedynie grzebieni z szerokimi zębami. Szczotkowanie włosów, gdy są wilgotne może spowodować wiele szkód, ponieważ wtedy włosy są znacznie bardziej wrażliwe.

Stosuj głęboko nawilżające zabiegi

Jeśli stylizujesz włosy za pomocą ciepła, docenisz korzyści płynące z zastosowania zabiegów głębokiego nawilżania w celu uzupełnienia utraconej wilgoci. Możemy zdecydować się na kokosowe lub miodowe maski do włosów.

Ten sam efekt można również osiągnąć, stosując olej bogaty w witaminę E, taki jak olej z oliwek lub awokado. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, delikatnie rozgrzej olej na patelni na małym ogniu i nałóż na włosy. Owiń je ciepłym ręcznikiem i zmyj po około 15 minutach. Podgrzany olej łatwiej wchłania się we włosy, podnosząc skuteczność terapii.

mycie włosów

Chrońmy włosy przed ciepłem

Wszyscy wiemy, że powinniśmy zabezpieczać włosy zanim zaczniemy je suszyć, kręcić czy prostować. Jednak jest tak łatwo pominąć ten krok, że wiele osób nie posiada nawet odpowiednich kosmetyków. To bardzo szkodliwe zarówno dla włosów naturalnych, jak i sztucznych. Zabezpieczenie przed ciepłem chroni włosy, tworząc barierę ochronną, zapobiegając w ten sposób uszkodzeniom i zapewniając, że są one gładkie i się nie puszą.

Jedną z najgorszych rzeczy jakie można zrobić włosom jest ich przegrzanie podczas suszenia. Jeżeli nie chcemy mieć przesuszonych i łamliwych włosów powinniśmy ograniczyć częstotliwość korzystania z suszarki do włosów i zwrócić uwagę na sposób jej używania. Prócz stosowania preparatów chroniących przed ciepłem ustawiajmy suszarkę na możliwie najniższą temperaturę. Dodatkowo trzymajmy dyszę w pewnej odległości od włosów i skierujmy ją w dół, a nie na boki.

Użyj odpowiedniego ręcznika do suszenia włosów doczepianych

Zamiast puchatego ręcznika z wystającymi włóknami do suszenia włosów doczepianych naturalnych czy sztucznych lepiej jest używać gładkich materiałów, takich jak bawełna czy len. Pozwala to pozbyć się nadmiaru wilgoci przed tym jak zaczniemy je suszyć. Dzięki gładkości materiału cebulki włosów nie ulegają uszkodzeniom.

Nie myj włosów za często

Zbyt częste mycie włosów nie jest dla nich dobre. Im częściej je myjemy tym bardziej zaczynają się one przetłuszczać. Dodatkowo obciążamy je pakując w nie masę chemii z szamponów. Aby utrzymać zdrowe włosy powinniśmy je myć dwa – trzy razy w tygodniu. Zainwestujmy też w dobrej jakości szampony dobrane do naszych potrzeb.