Popularne modele oprawek okularowych unisex

Popularne modele oprawek okularowych unisex

cze 13, 2019

Okulary unisex, które w języku polskim nie mają lepszego słownego odpowiednika to nic innego jak oprawki, które sprawdzą się zarówno dla pań jak i panów. Tworzone z myślą o niemalże wszystkich kształtach i rysach twarzy oraz estetyce, którą pokocha każdy, okulary unisex to w ostatnich latach zdecydowanie hit w salonach optycznych. Oprawki tego typu pojawiają się zarówno w kategorii okularów korekcyjnych, jak i okularów przeciwsłonecznych. Jak rozpoznać okulary unisex i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Okulary unisex, czyli właściwie co?

Trend unisex to cecha dotycząca nie tylko okularów przeciwsłonecznych, ale właściwie całego świata mody. Akcesoria tworzone z myślą nie o konkretnej płci, a raczej cechach szczególnych twarzy do których mogą pasować dane oprawki to właśnie największa zaleta unisex doceniana dziś zarówno przez stylistów, jak i wielbicieli modnych dodatków. Oprawki okularowe nie muszą przecież wyraźnie wskazywać na to, czy należą do mężczyzny, czy kobiety – nawet przy stereotypowym podziale na męskie i damskie kształty czy kolory, większość oprawek okularowych sprawdzi się zarówno u pań, jak i panów. Na tym polega właśnie cała tajemnica unisex!

Okulary korekcyjne unisex – stylowy wygląd bez względu na płeć

Oprawki korekcyjne to ważny dodatek dla wszystkich osób, które z powodu wady wzroku muszą nosić okulary. W ostatnich latach są one jednak także bardzo modnym dodatkiem do różnorodnych stylizacji, z powodu których wiele osób sięga po tzw. „zerówki”. Zarówno w przypadku jednych, jak i drugich, wybór najlepiej dopasowanych oprawek nie powinien opierać się o narzucone odgórnie sugestie i podział na okulary męskie i damskie. Problem ten dostrzega dziś wiele marek, proponując naprawdę dużą różnorodność okularów unisex.

Dobrze dobrane oprawki okularów powinny być przede wszystkim dopasowane do kształtu twarzy, a te nie są przecież zarezerwowane dla konkretnej płci. I choć często zdarza się, że okulary prostokątne utożsamiane są z męskimi, w rzeczywistości równie dobrze będą wyglądały w nich panie o okrągłej bądź owalnej twarzy. Okulary z lekko zaokrąglonym dołem wyglądają kobieco? Nie koniecznie! Stylowe oprawki typu ESPRIT ET17587 545, OAKLEY OX8105-01 czy RAY-BAN RB3582-V 2946 będą wyglądać idealnie na mężczyznach z mocno zarysowaną szczęką i kośćmi policzkowymi. Kto więc miałby narzucać im rezygnację z tego typu oprawek, skoro wyglądają w nich lepiej niż kobiety i vice versa?

Okulary przeciwsłoneczne unisex, którymi podzielisz się ze swoim partnerem

Podobną sytuację można zaobserwować dziś w obrębie okularów przeciwsłonecznych, które coraz rzadziej z góry nasuwają skojarzenia z konkretną płcią. Jednym z promotorów trendu na okulary unisex była marka Ray-Ban, której kultowe już aviatory i model Wayfarer przypadły do gustu zarówno paniom, jak i panom. Dziś są chętnie dzielone pomiędzy partnerami, którzy zależnie od skomponowanej przez siebie stylizacji dobierają okulary przeciwsłoneczne nie zważając na to, czy są to okulary typowo damskie, czy typowo męskie. Niektóre części garderoby, a już szczególnie akcesoria, mają naturalne predyspozycje do bycia unisex, a okulary przeciwsłoneczne są na to najlepszym dowodem.

Okulary przeciwsłoneczne unisex przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, charakteryzując się przede wszystkim uniwersalną kolorystyką i materiałami pasującymi wszystkim, niezależnie od płci czy preferencji modowych. Doskonałym przykładem jest tu wspomniana już marka Ray-Ban, której cała oferta może być potraktowana jako unisex.

Okulary przeciwsłoneczne unisex na sezon 2019

Jakie modele damskich i męskich okularów będą modne w obecnym sezonie letnim? Dużą popularnością cieszy się między innymi model RAY-BAN BLAZE RB3574N – 001 E4 i niezwykle modny w ostatnich latach RAY-BAN BLAZE CLUBMASTER RB3576-N 153 7V z powłoką lustrzaną. Ciekawe propozycje przedstawia też marka GUY LAROCHE, w której ofercie pojawiły się modele a’la pilotki (GL36237 101), jak i klasyczne okulary z plastikową oprawą i okrągłymi szkłami (GL36241 612) w kolorystyce idealnej zarówno dla pań, jak i panów. Okulary unisex to bez wątpienia przyszłość produkcji oprawek.