Porównanie wypożyczalni w Warszawie pod względem dostępności wynajmu

Porównanie wypożyczalni w Warszawie pod względem dostępności wynajmu

mar 7, 2019

Decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni aut nie musimy ograniczać się do placówki dostępnej, jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Bardzo dużo tego typu firm, między innymi wypożyczalnie samochodów w Warszawie informuje, że swoje punkty ma w wielu miejscach Polski. To oznacza, że jeśli warunki panujące w danej wypożyczalni nam odpowiadają, bardzo możliwe że mimo sporej odległości do jej siedziby i tak będziemy mogli skorzystać z oferty.

Przykładowo, warszawska wypożyczalnia samochodów Carent-24 funkcjonuje zarówno w Warszawie, Krakowie, Katowicach czy Rzeszowie. Co więcej swym klientom daje również możliwość podstawienia wybranego przez nich auta na teren lotniska. Takie rozwiązanie jest szczególnie poszukiwane w przypadku powrotu do kraju i braku  środka transportu na jego terenie.

Dla porównania, kolejna warszawska firma ogłasza, że swoje oddziały ma rozlokowane na terenie całej Polski, a inna, że działa wyłącznie w stolicy. Dlatego, jak widać dostępność wypożyczalni jest bardzo zróżnicowana. Jeśli zależy nam na konkretnej placówce, a ona swoje usługi oferuje w najdalszych zakątkach Polski – możemy spróbować. Kiedy jednak szukamy małej, rodzinnej firmy z siedzibą i jednym oddziałem w mieście, i tu jesteśmy w stanie coś wybrać.

Najtańsza wypożyczalnia samochodów Warszawa

wypożyczalnia samochodów luksusowych WarszawaKolejnym kryterium według którego klienci rozpatrują oferty tego typu firm jest ich zakres cenowy. Co do zasady, wypożyczenie auta na dłuższy czas w przeliczeniu na dobę jest oczywiście o wiele tańsze, niż tak zwany wynajem krótkoterminowy. Wspomniany już Carent-24 oferujący między innymi auta klasy B informuje, że ceny w tym segmencie zaczynają się już od 89 złotych za dobę przy krótkoterminowym wynajmie. Od 61 dni spadają natomiast do 55 złotych. Jest to dość tania oferta, bo w porównaniu z innymi firmami przy takim samym wyborze musimy liczyć się z kosztami 99 lub 97 złotych za dobę. Do tego doliczyć należy jeszcze inne koszta, jak kaucja czy niestandardowe udogodnienia. Bywa też, że klientom zależy na dziecięcym foteliku, nawigacji czy kierowcy. Wszystkie te opcje, choć dostępne, są jednak dodatkowo płatne

Podejmując decyzję o wyborze wypożyczalni

Decydując się zatem na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów pod uwagę należy wziąć tylko takie przedsiębiorstwa, które są dla nas korzystne finansowo. Co więcej, warto też wybrać firmę, która ma ugruntowaną i sprawdzoną pozycję na rynku. W końcu auto, które u nich wynajmiemy czasowo będzie pod naszą opieką. Będąc odpowiedzialnym za pojazd, dobrze wiedzieć, że w razie uszkodzenia lub nieszczęśliwego wypadku jesteśmy odpowiednio zabezpieczeni.
Decyzja przez nas podjęta nie musi być też determinowana bliskością danej wypożyczalni. Coraz więcej firm działa w końcu na szeroką skalę lub skupia się na tworzeniu oddziałów w kluczowych polskich miastach. Warto o tym pamiętać.