Producenci kabin systemowych i sanitarnych

Producenci kabin systemowych i sanitarnych

lip 24, 2019

Czym są kabiny sanitarne? Jakie są ich charakterystyczne cechy?

Wszędzie tam, gdzie przebywa większa liczba osób, koniecznym staje się zamontowanie tak zwanych kabin sanitarnych. Wykonane najczęściej z płyt są nie tylko estetyczne, ale i bardzo funkcjonalne. Zapewniają prywatność każdemu, kto z nich korzysta i sprzyjają zachowaniu czystości oraz higieny w miejscu użyteczności publicznej. W jakich konkretnie miejscach warto je stosować?

Zastosowanie kabin sanitarnych

Kabiny sanitarne najczęściej stosowane są w toaletach ogólnych. Bez nich funkcjonowanie każdego miejsca użyteczności publicznej byłoby przecież znacząco utrudnione. Takowe są więc montowane w muzeach, kinach, teatrach, operach, centrach handlowych, basenach, siłowniach, restauracjach i szkołach. Niema wszędzie tam, gdzie uczęszcza spora liczna osób. Zapewniają one oddzielenie od siebie kolejnych sedesów, a co za tym idzie zachowanie prywatności i intymności. Taki układ sprawia też, że całe pomieszczenie jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Nawet duże, publiczne toalety mogą być, dzięki takiemu rozwiązaniu schludne i komfortowe w użyciu.

Kabiny sanitarne używane są też, jako kabiny prysznicowe. Poza swoim standardowym i klasycznym zastosowaniem z powodzeniem służą więc też miejscom w których co niektórzy mogą chcieć się wykąpać, a dokładnie – wziąć prysznic. W praktyce wygląda to w ten sposób, że kolejne ścianki działowe przedzielają konkretne miejsca do mycia. Pozwala to na zachowanie prywatności między innymi po treningu na siłowni, basenie czy klubie sportowym. Tego rodzaju kabiny są oczywiście odporne na oddziaływanie wody i wilgoci. Najczęściej projektowane są przy użyciu systemów HPL, odpornych na zniszczenia mechaniczne i wiele innych, niekorzystnych czynników.

Ostatnim przykładem na zastosowanie kabin sanitarnych i systemowych są przedszkola. Jest to idealne rozwiązanie dla najmłodszych, bo pozwala na zastosowanie wielu udoskonaleń. Udoskonaleń szytych ma miarę dzieci. Takowe produkty charakteryzuje bowiem niską zabudowa i brakiem możliwości zamknięcia drzwi od wewnątrz. Wszystko dla funkcjonalności i komfortu ale przede wszystkim bezpieczeństwa dzieci. Co więcej, kabiny montowane w przedszkolach dają możliwość wyboru różnorodnej, żywej kolorystyki. I nic w tym dziwnego. W końcu w takim miejscu stawia się na przede wszystkim na wesołą, przyjazną atmosferę.

kabiny_systemowe

Producenci kabin sanitarnych i systemowych

Wśród producentów kabin sanitarnych i systemowych wyróżnia się firmy korzystające z systemów HPL, V20 i HPL-PR. Na pierwszym z nich pracuje między innymi Green Panel.

Czym wyróżnia się takowy system? HPL, to kompaktowe płyty, które tworzy się ze sprasowanych ze sobą papierów, nasączonych dodatkowo żywicą. Materiał taki jest nie tylko odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, ale także wodoodporny. To oznacza, że idealnie nadaje się zarówno do produkcji kabin WC, jak i kabin natryskowych.

Green Panel to profesjonaliści, którzy z myślą o swoich klientach stawiają na kompleksową realizacje wszystkich zamówień. To oznacza, że zajmują się zarówno projektowaniem, produkowaniem, jak i budową ścianek systemowych.  Szeroki wybór asortymentu, a także możliwość dostosowania modeli i systemów do różnych oczekiwań i potrzeb sprawia, że firma ciągle zdobywa nowych zleceniodawców.

Dzięki niej możliwe jest wyposażenie zarówno toalet publicznych w kinach, teatrach, szkołach, jak i na basenach czy siłowniach. Produkty znajdujące się w ofercie dedykowane są nawet dzieciom. Kabiny, które umieścić można na przykład w salach zabaw czy przedszkolach są oczywiście odpowiednich gabarytów. Wszystko przy zachowaniu z góry wyznaczonych wytycznych.