Projektowanie logo w kilku krokach

Projektowanie logo w kilku krokach

wrz 5, 2020

Logo jest oryginalnym znaczkiem marki służącym do reklamowania danej firmy i jej usług. Często bowiem w logo zawarta jest cała nazwa firmy, czyli nazwa + opis usług w dwóch czy trzech słowach. Logo jest jednym z najbardziej popularnych znaków, jakich używają firmy. Wielu właścicieli wykorzystuje je, zwłaszcza gdy są one bardzo oryginalne i jeżeli wpadają w oko.

Jak wymyślić i stworzyć logo dla firmy?

Wymyślaniem logo zajmuje się zazwyczaj grafik komputerowy zatrudniony w firmie. Jest to zadanie, które może zająć wiele godzin, dlatego też najlepiej jest zlecić je grafikowi, który zna się w firmie najlepiej na programach, które służą do profesjonalnej obróbki obrazów oraz do tworzenia zupełnie nowej grafiki. Wymyślaniem logo może także zająć się szef danej firmy, ponieważ od tej pory będzie to znak, pod którym będzie widniało jego nazwisko. Dlatego też szefostwu jak najbardziej zależy na tym, by logo było zaprojektowane odpowiednio i posiadało wszystkie potrzebne elementy.

projektowanie logo

Stworzyć logo może tak naprawdę każdy, jednak w dzisiejszych czasach zazwyczaj to zadanie powierza się specjalistom od grafiki komputerowej. Tworzenie dobrego loga nie zawsze jest prostym zadaniem, więc powinien zająć się tym specjalista. Ponadto, logo wybrane raz, będzie już na zawsze związane z daną marka, także jego wygląd należy wybrać bardzo dokładnie, z dbałością o wszystkie szczegóły. Tworzenie logo nie trwa zbyt długo, jednak przed powierzeniem zadania specjaliście, należy uzgodnić kilka ważnych szczegółów. Szefostwo musi więc ustalić, jakich kolorów ma być logo, jakie hasło powinno zawierać się w znaku firmowym i jaką czcionkę powinna mieć nazwa firmy.

Zasady tworzenia odpowiedniego logo dla firmy

Przede wszystkim, tworząc logo dla firmy, powinniśmy cechować się kreatywnością, oryginalnością i pomysłem. Logo bowiem musi być niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Ponadto, musimy mieć na uwadze, że w logo niekiedy powinny zawierać się inicjały właściciela firmy lub logotyp, który będzie stanowił również znak firmowy. Najważniejsze w tworzeniu logo jest to, byśmy nie ponawiali już istniejących znaków.

Tworząc logo musimy mieć wszystkie wskazówki od szefostwa, dotyczące wyglądu logo. Tworzenie logo wymaga czasu. Trzeba być niezwykle kreatywnym, żeby móc wymyślić znak, który będzie wpadał w oko wielu ludziom. Nie można jednak powtarzać się, ani korzystać z już powstałego loga. Oryginalny pomysł jest dzisiaj w cenie, dlatego do stworzenia logo należy wybrać odpowiednia osobę. Oczywiście zazwyczaj bywa tak, że grafik po ustalonym terminie dostarcza nam parę wstępnych projektów, żeby z kilku wybrać jeden ostateczny.

Artykuł powstał dzięki współpracy z drukarnią i agencją reklamową Adatto.