Rodzinny urlop w Kudowie-Zdroju

Rodzinny urlop w Kudowie-Zdroju

paź 31, 2019

Oczywistym jest, że inaczej spędza się urlop, gdy jest się singlem, a inaczej w parze lub z całą rodziną. Młode osoby zazwyczaj wybierają wakacyjny kierunek z myślą o zabawie i aktywnym wypoczynku. Z kolei rodzice z dziećmi stawiają na relaks, piękne widoki i atrakcje dostosowane do każdego wieku.
Z tego powodu polskie rodziny zazwyczaj wybierają spokojne nadmorskie miejscowości, urokliwe górskie okolice lub miasteczka w których skorzystać można z kąpieli w jeziorze. Na popularności od jakiegoś czasu zyskują jednak też te okolice, które oferują coś zupełne innego…

Miasta uzdrowiskowe w Polsce

Uzdrowiskowe miasta w Polsce, a więc takie, które turystom oferują niestandardowe atrakcje, stanowią coraz częściej wybierany kierunek wakacyjny. Zmęczonym i zestresowanym codziennymi obowiązkami rodzicom, kojarzą się z relaksem i wypoczynkiem. Z kolei dzieciom z atrakcjami, które oferują. Bo choć tego rodzaju miasta bazują głównie na swych uzdrowiskowych walorach, nie zapominają jednak o urozmaiceniach. Przykładem niech będzie Kudowa – Zdrój!
Kudowa – Zdrój, to miasto położone w województwie dolnośląskim w pobliżu Gór Stołowych. Korzystając z uroków tej uzdrowiskowej miejscowości, możemy więc cieszyć się też pięknem górskich widoków i szklaków. Co więcej, na miejscu dostępnych jest też całe mnóstwo atrakcji, które stanowią doskonałe dopełnienie Kudowy.

Rodzinny urlop w Kudowie-Zdroju

W Kudowie – Zdrój na pewno musimy odwiedzić Park Zdrojowy. To świetnie miejsce na długi spacer, ale i zwiedzanie. Na rozległym terenie, który obfituje w bogatą roślinność znajdują się bowiem liczne atrakcje. Wśród nich wyróżnia się oczywiście Pijalnia Wód, a więc opracowany na podstawie elementów barokowej i secesyjnej architektury obiekt. W środku zakosztować można uzdrowiskowych wód. Sam wstęp na teren parku i pijalni jest bezpłatny. Za napicie się z prozdrowotnego źródła zapłacimy natomiast parę złotych.

rodzinny urlop

Kolejnym punktem wycieczki powinny być Błędne Skały. Jest to w zasadzie jedna z najciekawszych atrakcji Dolnego Śląska. Bardzo tajemnicza, a jednocześnie piękna. Labirynt, który stworzyły w piaskowcach woda i wiatr wyróżnia się miejscami w których jest tak wąsko, że trzeba postarać się, by przejść. Jednak właśnie to tworzy jego największy urok. Nie należy też zapominać, że miejscowość położona w Środkowych Sudetach proponuje nam malowniczy krajobraz szczytów górskich. Szczeliniec to najsławniejszy tutejszy szczyt, który wznosi się na 919 m n.p.m.
Z kolei tak zwany Szlak Ginących Zawodów, to atrakcja w postaci gospodarstwa z kilkoma drewnianymi chatami. Na miejscu przekonać się można na czym polegają zawody, które powoli odchodzą w zapomnienie. Garncarstwo, tkactwo, tradycyjne piekarstwo lub kowalstwo, to tylko przykłady. Swoim dzieciom przekazać możemy w ten sposób garść wiedzy na temat tego, jak niegdyś żyli i pracowali ich przodkowie.
Muzeum Zabawek, Kaplica Czaszek czy Park Linowy, to kolejne ciekawe propozycje. Pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Kudowie jest zatem naprawdę sporo! Gdzie jednak się zatrzymać? Jakie lokum wybrać?

Zakwaterowanie w Kudowie-Zdroju

Gdy interesuje nas obiekt proponujący wiele możliwości do wyboru, pakiety na majówkę, Boże Narodzenie czy rodzinny wypad, najlepiej zdecydować się na Kurort Agnes.
W perspektywie zbliżającej się zimy z pewnością ciekawą opcją będzie tygodniowy rodzinny pobyt w Kudowie-Zdroju podczas ferii zimowych. Jest to propozycja dla miłośników zimowego szaleństwa w górach, którzy jednocześnie szukają też spokoju, relaksu i wypoczynku z dala od domu.