Sklep z biżuterią – jak dobierać dodatki

Sklep z biżuterią – jak dobierać dodatki

kw. 11, 2019

Kobiety kochają błyskotki – to niemal truizm, ale kryje się w nim ziarenko prawdy. Biżuterię noszą także mężczyźni, choć rzadziej, natomiast dla przedstawicielek płci pięknej to często równie ważny element stroju, jak buty czy torebka. Biżuterię traktuje się jako dodatek, nie zmienia to jednak faktu, że wiele pań bez niej czuje się niekompletnie ubranych.

Dobór biżuterii – najważniejsze zasady

Z doborem biżuterii bywa natomiast różnie – podstawowym błędem, jaki popełnia wiele kobiet, nie jest zły dobór dodatków, ale po prostu ich nadmiar. Tymczasem w przypadku „świecidełek” bardzo istotny jest umiar. Najlepiej jest kierować się zasadą kontrastu – do prostej kreacji dobieramy okazalszą biżuterię, natomiast do ubrań w intensywnych kolorach, o wyrazistych, przyciągających uwagę fasonach najlepiej jest zakładać delikatniejsze dodatki, tak by poszczególne elementy ubioru nie kłóciły się ze sobą.

Wiele zależy także od okazji. Ogólnie przyjęte jest, że najokazalsze sztuki biżuterii zakłada się do wieczorowych strojów. Na przyjęcia w ciągu dnia a także do pracy czy na inne oficjalne lub półoficjalne okazje lepiej założyć coś, co delikatnie podkreśli elegancki wygląd, nie będzie jednak głównym akcentem ubioru.

Biżuteria a typ urody

Nie każdy wie o tym, że odpowiednio dopasowana biżuteria może mieć wpływ na ogólny wygląd danej osoby. Kształty, rodzaje a także kolory mają przecież ogromne znaczenie w przypadku doboru ubrań do sylwetki – okazuje się, że z biżuterią jest podobnie. Na co należy wobec tego zwracać szczególna uwagę?

Zasady są podobne, jak w przypadku ubrań – pionowe linie, a więc podłużne kształty, mogą optycznie wyszczuplać. Dla takiego efektu szukaj zatem odpowiedniej biżuterii, na przykład długich naszyjników czy korali, zawieszek o wydłużonym kształcie, wiszących kolczyków. Oczywiście istotna jest figura – smukłe kobiety o drobnej budowie powinny unikać ciężkich fasonów i przytłaczającego wzornictwa. W ich przypadku sprawdzi się klasyczna biżuteria srebrna, której delikatne kształty nie przytłaczają sylwetki.Sklep z Biżuterią - Art-Jewels

Oryginalna biżuteria, na przykład nietypowych kształtów kolczyki, to doskonały wybór dla kobiet o twarzy okrągłej lub trójkątnej. Dzięki nieregularnym kształtom i barwom kolczyków twarz może być wyszczuplona. Jeśli wybierze się kolor zbliżony do barwy oczu, można podkreślić głębię spojrzenia i wrażenie intensywności koloru oczu. Właściwie dobrana biżuteria może zdziałać cuda.