Skuteczne prowadzenie magazynu dzięki folii do palet

Skuteczne prowadzenie magazynu dzięki folii do palet

paź 12, 2016

Co najbardziej się liczy w prowadzeniu magazynu? Odpowiedzi jest kilka. Wydajne podzielenie obowiązków, by praca odbywała się płynnie. Właściwe rozlokowanie towarów w magazynie. Bezbłędne przyjmowanie i wydawanie towaru, tak, aby klient otrzymał dokładnie to, co chciał. Wszystkie procesy przeprowadzane starannie i szybko. Na koniec jeszcze jeden przykład, nie mniej ważny niż pozostałe. Niezwykle ważne jest zabezpieczenie towarófolia do paletw na palecie. Nic nie może się im stać przed jak i w trakcie transportu. Muszą dotrzeć do celu w nienaruszonym stanie. W zapewnieniu tego warunku pomoże folia do palet.

Wysoka, jakość przede wszystkim

Folia do palet  to materiał wielofunkcyjny. Nada się do opakowania każdego ładunku, niezależnie od jego wielkości i wagi. Pracując w magazynie to ważne, spotyka się, bowiem palety o przeróżnej zawartości. Stosując folię, nie musimy używać dodatkowych materiałów, świetnie przylega do każdej powierzchni. Jest niezwykle rozciągliwa, standard to 150%. Dzięki temu nie zużywa się zbyt szybko. Zapewnia też stabilizację towarów znajdujących się na palecie. Nie zmienią swojego położenia. Kolejna zaleta folii do palet to jej wytrzymałość. Owinięty nią towar jest chroniony przed uszkodzeniami i warunkami atmosferycznymi. Nie przepuszcza wilgoci ani innych zabrudzeń. Towar dotrze do klienta nienaruszony i bez widocznych zbrudzeń.

Kilka rodzajów

Folia do palet występująca w wersji transparentnej pozwala na monitorowanie stanu towaru. Wystarczy obejrzeć całą paletę. Jest też wersja kolorowa, na przykład czarna lub niebieska. Jej zaleta jest nieco inna niż przezroczystej. Opakowany kolorową folią towar na palecie staje się niewidoczny dla niepowołanych osób. Zmniejsza to ryzyko ewentualnej kradzieży. Nie wiedząc, co to za towar, złodziej nie zdecyduje się na przywłaszczenie sobie palety.

Mamy też dostępne folie  do palet podzielone na inne kategorie. Chodzi tu o folię maszynową i do użytku ręcznego. Maszynowa używana jest w urządzeniach do pakowania. Przyśpieszają one pracę i nadają się do owijania palet z dużym ładunkiem. Wersja ręczna, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest do owijania palet przez pracowników. Możemy też kupić nawoje przeznaczone do podziału na mniejsze parcie, lub tak zwany pre-stretch, wstępnie już rozciągnięty.

Uniwersalność i niska cena

Folia do palet drewnianych występuje w wielu rodzajach. Może być przeznaczona do użytku w maszynach pakujących lub wykorzystywana ręcznie. Może być transparentna lub kolorowa. Na dużych albo małych rolkach. Rodzaje są różne, ale rola, jaką spełniają jest taka sama. Idealnie chroni palety z towarem przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Nadaje się do opakowania ładunku o każdym kształcie. Jest wytrzymała i rozciągliwa, co niesie ze sobą wydajność. Materiał stworzony do zwiększenia komfortu pracy w magazynach i zadowolenia klientów, sprawdź propozycje folii.