Sposoby na zagospodarowanie garażu

Sposoby na zagospodarowanie garażu

sty 22, 2020

Garaż, który stawiamy obok domu lub wynajmujemy na osiedlu, to nierzadko miejsce przechowywania nie tylko samochodu, ale i wielu innych sprzętów różnego rodzaju. Nie dziwi zatem fakt, że po kilku latach regularnego magazynowania w nim urządzeń, przedmiotów domowego użytku itd., powstaje delikatnie rzecz ujmując – bałagan.

Czy wobec powyższych – marzy Ci się garaż z prawdziwego zdarzenia? Taki w którym nie tylko parkujesz samochód, ale przetrzymujesz też podręczne sprzęty? Oto garść porad, jak zagospodarować garaż tak, by mógł służyć Ci w wielu kwestiach. Nie tylko tych odnoszących się do przechowywania auta, ale również wielu pozostałych.

Sprytne rozwiązania, dzięki którym zachowasz porządek w garażu

Na ogół większość z nas koncentruje się na podłodze w garażu. To na niej umieszcza wszelkiej maści sprzęty, przedmioty i urządzenia. A to powoduje, że dookoła samochodu kurczy się przestrzeń użytkowa. O ile w garażu chcemy postawić kilka drobnych rzeczy, o tyle postawienie ich przy ścianie w niczym nie szkodzi. Kiedy jednak gadżetów przybywa, warto pomyśleć o wykorzystaniu ścian.

Na ścianach możemy z powodzeniem wieszać narzędzia ogrodnicze, jak i samochodowe, ale także rowery. Pod samym sufitem warto z kolei podwieszać przedmioty duże, ale płaskie. Na przykład deskę snowboardową lub surfingową. Pamiętając oczywiście o odpowiedniej odległości od auta. Niezależnie od tego czy wieszamy narzędzie nieco niżej, czy większe gabarytowo przedmioty wyżej – należy zachować mniej więcej 90 cm odległości. Liczy się również naprawdę stabilne mocowanie, tak by żadne urządzenie nie spadło z haków.

Kiedy przy ścianach mamy więcej miejsca możemy pokusić się też o metalowe półki lub regały gospodarcze. Choć takie rozwiązania kosztują, podnoszą jednak funkcjonalność garażu. Pod półkami warto ustawić z kolei pojemniki i kontenery. To w przypadku, gdy bibelotów jest naprawdę dużo.

tools

A może garaż z kilkoma pomieszczeniami?

Bywa, że czasami nie wystarcza garaż o standardowych rozmiarach. Właściciel ma dwa auta albo tak dużo sprzętów do przechowywania, że nie starcza mu już miejsca i marzy o tym, by jedno pomieszczenie w całości przeznaczone było na magazyn. Choć jakimś rozwiązaniem jest dobudówka, na takową trzeba mieć jednak zgodę

Świetną alternatywę stanowi w tym przypadku garaż blaszany. Nie wymaga żadnych zgód, a dzięki firmom zajmującym się produkcją tego rodzaju obiektów, oferta rynkowa jest dziś naprawdę szeroka. Firmy oferują na przykład garaże blaszane ocieplane, garaże akrylowe, garaże z blachy drewnopodobnej, a także metalowe lub stalowe wiaty garażowe. Zgodnie z oczekiwaniami klientami dostosowywana jest też wielkość wybranego garażu, a nawet ilość pomieszczeń, które mają się na niego składać.

Jak widać, możliwości by garaż stanowił estetyczne miejsce przechowywania różnego rodzaju sprzętów jest sporo. Ważne, by wszystko dokładnie rozplanować. Dbając jednocześnie o bezpieczeństwo użytkowania obiektu. Jeśli nie mamy możliwości, by rozbudowywać nasz przydomowy warsztat lub magazyn, idealnym rozwiązaniem może okazać się z kolei tak zwany garaż blaszany. Obecnie nie kojarzy się on już z ponurymi, niekiedy nawet odpychającymi punktami. Dzięki ciągłym innowacjom, produkty tego typu są dziś tak samo efektowne, co inne, murowane garaże. Ich główną przewagę stanowi jednak fakt, że nie wymagają zgód na budowę. Są też mobilne. W razie potrzeby można przenieść je w zupełnie inne miejsce!