Szelki dla psa: jakie rasy nie mogą się bez nich obejść?

Szelki dla psa: jakie rasy nie mogą się bez nich obejść?

paź 30, 2020

Szelki dla psów od jakiegoś czasu cieszą się stale rosnącą popularnością i coraz częściej właściciele czworonogów wybierają je zamiast obroży. Jest to akcesorium spacerowe, które idealnie sprawdza się u praktycznie każdego psa i ma naprawdę wiele zalet. Ponadto są rasy, które ze względu na swoją budowę, nie powinny w ogóle mieć zakładanej obroży na spacery. Jakie rasy psów koniecznie powinny nosić szelki na spacery i dlaczego obroże są w ich przypadku niewskazane? Czy szelki są lepszym rozwiązaniem na spacery dla pupila i jeśli tak, to dlaczego? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat i zadbaj o wysoki komfort spacerów dla swojego pupila! 

Obroża kontra szelki dla psa, czyli co lepiej wybrać na spacery?

W sklepach zoologicznych można znaleźć bardzo szeroki wybór akcesoriów dla psów. Podczas przygotowywania wyprawki dla czworonoga, który ma się pojawić w domu, nie można zapomnieć o zakupieniu dla niego produktów niezbędnych podczas spacerów. Przyda się oczywiście smycz, worki na odchody oraz szelki lub obroża. W tej kwestii zdania są podzielone, czy lepiej sprawdza się ta pierwsza wersja, czy może jednak ta druga opcja. Coraz częściej jednak właściciele psów decydują się na szelki ze względu na większy komfort swojego psa.

Szelki podczas spacerów rozkładają bardziej równomiernie siłę, przez co nie obciążają karku psiaka, tak jak ma to miejsce w przypadku spacerów ze smyczą przypiętą do obroży. Ponadto szelki umożliwiają wygodne ćwiczenie chodzenia na luźnej smyczy, a także są bardziej uniwersalne niż obroża, bo pozwalają chociażby na uprawianie różnych aktywności z czworonogiem, takich jak jazda na rowerze czy bieganie.

Dlaczego warto rozważyć kupno szelek dla psa?

Szelki dla psa są bardzo wygodne i dostępne w wielu rodzajach, co znacznie poszerza możliwości wyboru idealnego wariantu dla danego psa. Są także bezpieczniejsze niż obroża w przypadku psów, które mają tendencję do rzucania się w pogoń za innymi zwierzętami, ponieważ istnieje znacznie mniejsze ryzyko, że pies się z nich wyswobodzi. Dobrze dopasowane szelki zapewniają świetną kontrolę nad zwierzęciem i umożliwiają jego wychowywanie podczas spacerów.

W przypadku niektórych ras to rozwiązanie jest dodatkowo jedyną możliwą opcją. Psy o rozbudowanych klatkach piersiowych i stosunkowo krótkich szyjach, takie jak buldogi francuski czy angielskie, mopsy i inne psy z tej rodziny, nie są w stanie spacerować na obroży w sposób bezpieczny. Jest to dla nich niekomfortowe i może powodować różnego rodzaju problemy zdrowotne. W przypadku szczeniaków może dojść do zaburzenia rozwoju układu kostnego, a w przypadku dorosłych psów do różnych nadwyrężeń, nieprzyjemnych otarć i wielu innych problemów. pies w szelkach

Zawsze stawiaj na pierwszy miejscu komfort i zdrowie pupila

Pamiętaj, że zdrowie Twojego psa jest najważniejsze. Dlatego też zastanawiając się, czy wybrać szelki dla psa czy może jednak obrożę i nie wiedząc, jaki typ będzie najlepszy, warto poradzić się przed zakupem specjalisty. Możesz zapytać o to swojego weterynarza lub poszukać rzetelnych informacji w profesjonalnych sklepach zoologicznych. Dobrze dopasowane szelki to gwarancja wygodnego i bezpiecznego spaceru, który będzie przyjemny i dla Twojego psa, i dla Ciebie. Dlatego zamiast ryzykować. postaw na naprawdę sprawdzone akcesoria od renomowanych producentów, które będą idealnie dopasowane do rozmiarów i potrzeb Twojego psiaka oraz dodatkowo będą na tyle solidne, że zapewnią Wam bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Dobre szelki to także inwestycja na długie lata.

Zainwestuj w swojego pupila. Zadbaj o jego wygodę w domu i na spacerach, i zamów dla niego odpowiednie szelki dla psa oraz obrożę, która może przydać się w sytuacjach awaryjnych oraz być po prostu ozdobą, do której przyczepi się adresówkę z informacjami na temat czworonoga, przydatnym w przypadku zaginięcia.