Telewizja w komputerze? Żadne problem

Telewizja w komputerze? Żadne problem

lut 8, 2016

Elastyczność przede wszystkim

Żyjemy w świecie pełnym możliwości, w którym telewizja odgrywa znaczącą rolę. Niemal każde gospodarstwo domowe posiada telewizor a gwiazdy telewizji rozpoznawane są przez większość naszych rodaków. Jednak nawet utaj zachodzą pewne zmiany i poza dodaniem nowych kanałów do oferty operatorów klienci liczą na większą mobilność telewizji. Dzisiaj puszczanie sygnału satelitarnego to za mało. Dzisiaj liczy się dostępność w sieci i możliwość oglądania także na innych urządzeniach niż telewizor. Nie wiadomo dokładnie jak to się zaczęło ale ktoś kilka lat temu zapoczątkował małą rewolucję trwającą do teraz. Dotyczy ona telewizji i dostępności jej oferty dla bardziej wymagających użytkowników.

Przykładowo kiedyś nie do pomyślenia było aby audycje telewizyjne dostępne były w sieci. Nie godziły się na to stacje w obawie przed utratą telewidzów. Jednak to właśnie te telewizje zobaczyły, że bez współpracy z Internetem dalej tak nie pociągną więc sami wyszli z inicjatywą i zależnie od stacji utworzyli specjalne serwisy do oglądania w sieci. Są to między innymi IPLA, TVN Player czy VOD TVP. Cieszą się one coraz większą popularnością. Telewidzowie mogą zobaczyć na nich swoje ulubione programy i to za darmo – a to przecież bardzo ważne. Dlatego opuszczony odcinek ulubionego serialu na który nie mogliśmy zdążyć nie jest już problemem. Odpalamy aplikacje i możemy cieszyć się naszymi ulubionymi programami w jakości HD.

pilot

Jedyny szkopuł na jaki warto zwrócić uwagę to konieczność obejrzenia reklam na początku i kilka razy podczas trwania programu. Tak telewizje zabezpieczają się przed spadkiem odpływu pieniędzy z reklam telewizyjnych. Jednak biorąc pod uwagę całość to przeszkoda minimalna i nie powinna ona mieć negatywnego wpływu na komfort oglądania. Ważne, że w końcu przedstawiciele telewizji poszli po rozum do głowy i zaproponowali coś dla widzów oczekujących większej mobilności.