Współpraca z firmą sprzątającą

Współpraca z firmą sprzątającą

lis 12, 2015

Wydaje się, że założenie firmy sprzątającej może być ciekawym pomysłem na rozwinięcie własnej działalności gospodarczej. Oczywiście na początku trzeba przygotować dobry biznesplan, zgromadzić potrzebne fundusz, rozejrzeć się za potencjalnymi klientami i dopiero potem przystąpić do realizacji pomysłu.

Obecnie, zapotrzebowanie na usługi, które oferuje firma sprzątająca jest dość duże. I chodzi tu nie tylko o domy prywatne, ale przede wszystkim instytucje, przedsiębiorstwa. O ile dawniej każda praktycznie firma, urząd, szkoła czy szpital posiadały własny personel sprzątający, to obecnie coraz częściej korzysta się z usług firm zewnętrznych. Tak jest po prostu taniej i szybciej. Odpada cały bagaż związany z zatrudnieniem, zarządzaniem i tego typu sprawami. Podpisana umowa zdejmuje całość obciążeń, a pozostają korzyści. Naturalnie trzeba za nie płacić, ale wydatkowana kwota jest i tak mniejsza niż w przypadku tradycyjnej formy zatrudnienia. W przypadku założenia firmy sprzątającej, największym problemem mogą okazać się pracownicy. Nie jest łatwo zatrudnić tych naprawdę wydajnych i odpowiedzialnych – wiadomo, że posada sprzątaczki nie należy do tych plasujących się na szczycie marzeń o satysfakcjonującej pracy. W dobrze prowadzonej firmie pracownikami nie mogą być osoby przypadkowe.

sprzątanie w domu

Kiedy są przyjmowani nowi pracownicy, powinniśmy ich dokładnie przetestować i sprawdzić jakość ich pracy. W tym przypadku dobrze jest żądać referencji. Trzeba też postawić na specjalne kursy w przypadku, kiedy firma ma zlecenie na sprzątanie w szpitalach lub innych obiektach specjalistycznych. Czasami konieczne jest korzystanie ze specjalistycznych urządzeń. Pracownik powinien być wiec odpowiednio wyszkolony. W trakcie wykonywania robót na wysokościach należy posiadać specjalne badania lekarskie. Mówiąc o pracy na wysokościach nie należy myśleć tylko o myciu okien w biurowcach. Już samo wchodzenie na drabinę, by wieszać firanki, może być wykonywane jedynie przez pracownika, który takie badania przeszedł. W innym przypadku możemy mieć do czynienia z problemami. Zresztą o swoich pracowników powinniśmy dbać.

Promocja własnej firmy sprzątającej

Każdy pracownik powinien być wyposażony w odpowiedni i sprawny sprzęt służący do sprzątania. Koniecznie trzeba też pomyśleć o odpowiednich uniformach. Powinny być wygodne, bezpieczne i estetyczne. Warto też zaopatrzyć je w odpowiednie logo – może być również proste, takie jak tutaj: http://www.blysk-sprzatanie.pl. Reklama jest przecież dźwignią handlu i warto wszędzie i zawsze szukać nowych klientów. To przecież od nich zależy finansowe powodzenie firmy i jej odpowiedni wizerunek. Jak zdobywać klientów? Przede wszystkim należy stworzyć odpowiednią stronę internetową, na której znajdą się wszelkie podstawowe informacje, a więc zakres świadczonych usług, cena, certyfikaty oraz rzecz niezwykle ważna – opinie zadowolonych klientów. Najlepszą formą zdobywania nowych klientów jest też w tym przypadku marketing szeptany. Chodzi o to, że firmy sprzątające najchętniej są wynajmowane z polecenia. Jeśli słyszymy o jakiejś firmie dobre opinie, to z reguły jesteśmy bardziej zainteresowani nawiązaniem współpracy.