Wyjątkowy styl skandynawski w Twoim mieszkaniu

Wyjątkowy styl skandynawski w Twoim mieszkaniu

wrz 4, 2015

Kupiłeś właśnie nowe mieszkanie? A może wreszcie ukończyłeś budowę wymarzonego domu? W takim razie na pewno zabierasz się właśnie za jego urządzanie. Jesteś radosny, podekscytowany, pełen energii. Nie możesz się doczekać momentu, kiedy wreszcie wszystko będzie gotowe i będziesz mógł zaprosić pierwszych gości. Jednak sam proces wybierania mebli, dodatków, akcesoriów również jest przyjemny. Możesz wszystko zaplanować, podobierać do siebie, wypróbować różne wersje.

Akcesoria dekoracyjne na wysokim poziomie

Pamiętaj jednak, że na tym etapie dość często dochodzi do konfliktów między domownikami. Niby najgorsze już za Wami, przebrnęliście przez budowę, remonty, wykończenia. Ale teraz wychodzą na jaw rozmaite rozbieżności gustów. Albo jedna osoba chciałaby pomalować ściany w sypialni na zielono, a druga na niebiesko. Każdy chce się czuć w swoim domu jak najlepiej i każdy ma przecież do tego prawo. Jak więc znaleźć kompromis? Jak sprawić, aby wszyscy byli zadowoleni?

Zadbaj o odpowiedni styl, by dobrze mieszkać

Przede wszystkim nie bądź egoistyczny, słuchaj innych. Pamiętaj, że nie będziesz mieszkał sam. Jeżeli inni domownicy w żaden sposób nie chcą się zgodzić na styl skandynawski – trudno, może warto jeszcze to przemyśleć. W końcu oni też maja prawo głosu i do tego, żeby w urządzonych przez siebie wnętrzach czuć się komfortowo. Pamiętaj też, żeby żadnych istotnych decyzji nie podejmować bez konsultacji. Każdą spokojnie omówcie i dopiero zaczynajcie działać. W końcu widok drogich mebli, które im się nie podobają, może Twoich bliskich niestety doprowadzić do wybuch

W tym stylu urządzisz wszystko po swojemu

Co jeszcze możesz zrobić? Daj każdemu członkowi rodziny prawo do własnego zdania. Nawet Ci najmłodsi niech mają coś do powiedzenia. Pozwól im przynajmniej urządzić własne pokoje. W końcu to oni będą w nich spędzali najwięcej czasu i oni mają się dobrze czuć. Pamiętaj też o kompromisach. Jeśli bliscy zgodzą się na preferowany przez Ciebie styl skandynawski, Ty w zamian pozwól im urządzić kuchnię czy łazienkę. Zróbcie listę rzeczy (kolorów, akcesoriów, detali), na które każdy z Was absolutnie się nie zgadza i ich unikajcie. A co do całej reszty po prostu się dogadajcie. Słuchajcie się wzajemnie uważnie i nie lekceważcie tego, co mówią inni, a na pewno wszystko będzie dobrze.