Wymiana samochodu – jak się za to zabrać?

Wymiana samochodu – jak się za to zabrać?

lis 10, 2015

Skup aut bez tajemnic

Samochód – zazwyczaj każdy kierowca jest do niego bardzo mocno przywiązany. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu jego zakup to dość spora inwestycja, na którą możemy sobie pozwolić maksymalnie co kilka lat. Jeżeli jednak już kupimy auto, to zazwyczaj więc o nie dbamy. Lubimy pokazywać je innym, chwalić się nim. Regularnie je czyścimy, polerujemy, zaprowadzamy do mechanika. Z czasem jednak samochód starzeje się, nie jest już tak nowoczesny jak kiedyś, nie robi już takiego wrażenia. Pojawiają się nowsze modele, na tle których nasz prezentuje się coraz gorzej. Jednak nie stać nas na wymianę, więc próbujemy jakoś się z tym pogodzić, nie zwracać na to uwagi. Tak samo jak udajemy, że nie widzimy pojawiających się coraz to nowszych rys i wgnieceń. Przecież nie są one najważniejsze, liczy się to, by auto było sprawne, by zapewniało nam i naszym bliskim bezpieczeństwo. Ale i z tym jest niestety coraz to gorzej. Aż w końcu okazuje się, że nie ma innego wyjścia – musimy wymienić auto.

skupaut1Jedni nie mają z tym problemu. Samochód jest dla nich tylko przedmiotem, który służy do przemieszczania się. Ale inni mają do niego bardzo emocjonalny stosunek, traktują go wręcz jak przyjaciela. Po wszystkich spędzonych wspólnie latach bardzo ciężko jest się im z nim rozstać. Ale ten moment przecież musi nadejść. Powoli rozglądają się więc za nowym modelem i jednocześnie zastanawiają, co zrobić z tym starym. Początkowo próbują go sprzedać. Udają się na skup aut, wywieszają też ogłoszenia na okolicznych słupach, zamieszczają je w Internecie. Ale nie zawsze przynosi to pożądane skutki. Zaczynają się więc poważnie zastanawiać nad wyprawą na złom. Ale nieco przeraża ich ta myśl. Czują się tak, jakby mieli sprzedać swojego przyjaciela. Wahają się i odkładają ten krok na później, choć stopniowo dociera do nich, że to właściwie jedyna możliwa opcja, że nie mają innego wyjścia. Zwlekają. Czasem mają już nowe auto, ale wciąż trzymają to stare. Zaglądają jeszcze na skup samochodów i próbują coś ugrać. Ich bliskich zaczyna irytować ta sytuacja, ale oni nadal nic z nią nie robią, unikają tematu. Na każde upomnienie reagują złością, zdenerwowaniem. W końcu jednak dochodzą do wniosku, że trzymanie starego samochodu na podwórku w nieskończoność nie ma sensu i podejmują stanowczą decyzję, która jest jednak dla nich bardzo trudna.

Dokąd wybrać się jeżeli szukasz skupu? Redakcja Oferujemy poleca Wigmet.pl – pamiętaj, że możesz też zakupić używane części.