Zakup roślin przez internet – czy to bezpieczne?

Zakup roślin przez internet – czy to bezpieczne?

lut 24, 2020

Zakupy przez internet stają się coraz bardziej popularne. Nie tylko nie wymagają od nas wychodzenia z domu – sprzedawcy internetowi za wszelką cenę chcą przyciągnąć klientów i oferują znacznie niższe ceny od sklepów stacjonarnych.

Współcześnie przez Internet można kupić niemal wszystko. Od niedawna popularne jest także zamawianie w ten sposób sadzonek oraz nasion kwiatów ogrodowych. Sklepy internetowe oferują swoim klientom nie tylko stosunkowo niskie ceny, ale także mnóstwo sezonowych rabatów, przez co niekoniecznie opłacalne staje się kupowanie roślin w sklepach stacjonarnych. Czy taka sprzedaż roślin ma swoje zalety? Czy zakup roślin przez internet jest bezpieczny?

Zakupy przez internet to idealna propozycja dla osób, które mieszkają z daleka od miasta, jak i szukających niecodziennych rozwiązań do swojego ogrodu. Zanim jednak złożymy zamówienie, warto poznać kilka podstawowych zasad, które sprawią, że zakupy będą przemyślane, a przede wszystkim – bezpieczne.

Dlaczego warto kupować rośliny przez internet?

Wbrew pozorom to często nie cena czy atrakcyjne rabaty zachęcają do zakupu roślin przez internet. Przede wszystkim jest to spowodowane szeroką ofertą sklepów internetowych, które proponują zarówno popularne gatunki roślin, jak i te rzadkie, sprowadzane z różnych zakątków świata. Oprócz tego umieszczają w opisach wskazówki ich sadzenia, pielęgnacji czy nawet utrzymania.

Gdzie bezpiecznie kupować rośliny ogrodowe?

rośliny z gruntu szkółka

Jedną z zaufanych szkółek drzew i krzewów ozdobnych jest Bodnar.

Kupowanie roślin przez internet może być ryzykowne – ale tylko w przypadku złożenia zamówienia na nieodpowiedniej stronie internetowej.

Okazuje się, że kluczową kwestią bezpieczeństwa w tym przypadku jest wybranie właściwego internetowego sklepu ogrodniczego, który poważnie podchodzi do kwestii wyboru ładnych i zadbanych roślin, a także dba o ich udane dostarczenie.

Dedykowane internetowe sklepy ogrodnicze zdecydowanie lepiej dbają o jakość przesyłek, a także o to, aby rośliny były w jak najlepszym stanie zarówno przed, jak i po wysyłce. Dobrze, jeśli w formie wysyłki posiadają możliwość zamówienia kuriera, który dokładnie poinstruowany, będzie wiedział, jak dobrze przetransportować rośliny, aby nie uszkodziły się w podróży. Poza tym jest to najszybsza forma dostarczenia zamówienia do domu.

W wyborze odpowiedniego sklepu pomocne będą opinie innych internautów zamieszczanych zarówno na stronie dostawcy, jak i innych portalach dedykowanych ogrodnictwie. Liczba pozytywnych opinii wzbudza zaufanie i daje pewność, że sklep internetowy jest godny zaufania, a złożenie zamówienia bezpieczne.


Zobacz również: Dlaczego warto wybrać sadzonki drzew iglastych?


Dlaczego trudno zdecydować się na kupno roślin przez internet?

Dostarczenie żywych roślin to spore wyzwanie dla pracowników sklepów internetowych. Istotne jest, aby nie uległy one zniszczeniu podczas transportu, jak i nie zostały narażone na niepotrzebny stres, przez co trudniej będzie je hodować i pielęgnować.

Istotny jest również fakt, że nie można samodzielnie wybrać zamawianego egzemplarza. Dlatego tak ważne jest wybranie jedynie sprawdzonych sklepów internetowych, które wysyłają tylko ładne, zadbane i zdrowe rośliny.

Czy zakup roślin ogrodowych przez internet jest bezpieczny?

Dawniej sprzedaż żywych roślin ogrodowych online nie była tak popularna jak współcześnie. Jeśli natomiast na zakup roślin przez internet decyduje się coraz więcej osób, można wysnuć wniosek, że przynajmniej większość klientów jest zadowolona z decyzji. Nie bez znaczenia ma tutaj jednak wybór odpowiedniego sklepu internetowego czy formy dostawy – warto o tym pamiętać. Nie mniej jednak, taki sposób na kupno roślin jest całkiem bezpieczny.