Zalety ocieplania pianką poliuretanową

Zalety ocieplania pianką poliuretanową

paź 20, 2019

Ocieplanie pianką poliuretanową, jako metoda nowoczesna i przez coraz więcej osób poszukiwana otworzyła firmom z branży nowe możliwości. Przykładową firmą, która wykorzystuje tę metodę izolacji jest BRR. Fachowców z tej firmy zatrudnić możemy w Głogowie, Legnicy, Lubinie i Zielonej Górze. Ze szczegółową ofertą zapoznać można się natomiast na stronie brrs.pl.

Przejdźmy jednak do podstawowych użyć pianki. Choć można nią ocieplać cały dom, a więc jego ściany również, wszystkich interesuje głównie dach i poddasze. Zatem – jak to dokładnie wygląda?

Ocieplenie dachu pianką

Precyzyjnie i bardzo dokładnie ocieplony dach, wydaje się jedyną szansą na to, aby w trakcie zimy ciepłe powietrze z domu nie wydostawało się na zewnątrz. Każdy wie, że sezon zimowy jest bardzo kosztowny. Każdy chce też, aby wszelkimi sposobami doprowadzić do oszczędności w tym zakresie.

Jako, że ciepło unosi się do góry, a tym samym w stronę dachu, tamtędy też ucieka. Jedyną szansą zatrzymania tego procesu – jest ocieplenie. Najbardziej wydajnym i skutecznym w tym zakresie jest proces ocieplania pianką, który dodatkowo jest również bardzo bezpieczny. W takiej sytuacji, pianka niczym kołdra bez jakichkolwiek dziur otula dach, stanowiąc tym samym ochronę nie do pokonania. Poza tym pianka jest materiałem niepalnym, odpornym na wilgoć i wodę. Co szczególne znaczenie ma w przypadku ocieplania dachu płaskiego.

W starym budownictwie, większość domów i bloków charakteryzuje się właśnie takimi szczytami. By odpowiednio je docieplić, warto skorzystać ze specjalistycznego natrysku. Dlaczego? Na górze takich nieruchomości w większym stopniu zbiera się bowiem woda czy w okresie zimowym – śnieg. A najlepszym antidotum na rozprzestrzeniającą się wilgoć jest właśnie omawiana pianka.

Ocieplenie poddasza pianką

Ocieplenie poddasza jest konieczne zwłaszcza wtedy, gdy w zamiarze mamy przekształcenie go na pokoje użytkowe. W sytuacji, gdy stoi ono puste i nie jest zagospodarowane, ten pomysł też wydaje się być słuszny. Dlaczego?

Przy niewłaściwym ociepleniu poddasza, podobnie jak i dachu – nagromadzone w domu ciepło, prędzej czy później uleci do góry i wydostanie się z domu. Taka sytuacja prowadzi przede wszystkim do wyrzucana pieniędzy wydawanych na ogrzewanie w błoto – czego z całą pewnością każdy chce unikać.

Izolacja poddasza pianką jest więc niezbędna, gdy w domu chcemy czuć się komfortowo, zarówno na parterze, piętrze, jak i strychu. Poza tym, zalet takiego rozwiązania jest na tyle dużo, by z powodzeniem móc stwierdzić, że przewyższa ono znacznie tradycyjne metody ocieplania.

izolacja natryskowa

Zalety ocieplenia natryskowego

Po wykonaniu izolacji dachu i poddasza za pomocą pianki poliuretanowej, można zaobserwować sięgające nawet dziesięciu procent oszczędności energetyczne. Co więcej, tego typu rozwiązanie skutecznie eliminuje również domową wilgoć, pleść i wszelkiego rodzaju zarazki. Poddasze, zaraz po piwnicy stanowi w końcu najbardziej problematyczne miejsce pod tym względem.

Bezpieczny, prawidłowo funkcjonujący, oszczędny i co najważniejsze – zapewniający zdrowe życie dom, to marzenie wielu osób. Dziś, z pomocą pianki poliuretanowej, która powoli wypiera klasyczne, nieco zawodne metody ocieplania, typu styropian czy wełna – można takie miejsce stworzyć. BRR stosuje wyłącznie bezpieczne materiały i niezawodne procedury zapewnia klientom długowieczną ochronę ich domów.